Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

CHOINKOWY PREZENT DLA ZADŁUŻONYCH

Choinkowy prezent dla zadłużonych – i to niezależnie od waluty. Frank i euro są najtańsze od połowy tego roku. A stawki WIBOR wreszcie pozwolą choć odrobinę odczuć spadek raty.

CHOINKOWY PREZENT DLA ZADŁUŻONYCH

Trzymiesięczny WIBOR utrzymał się na poziomie 7.05 procent. Poprzednio widzieliśmy taką wysokość 23 sierpnia, czyli 4 miesiące temu. A więc coraz większa grupa kredytobiorców zaczyna odczuwać spadek oprocentowania – bo banki aktualizują oprocentowanie zgodnie z długością stawki.

W przypadku WIBORu 6M ta aktualizacja następuje co 6 miesięcy – ale ponieważ WIBOR 6M znalazł się dziś najniżej od 20 czerwca – pierwsi kredytobiorcy z tą stawką wpisaną do umowy też już powinni dostawać od banku informację o obniżce wysokości rat.

WIBOR 6M
WIBOR 6M, ŹRÓDŁO: TELEWIZJA BIZNES24

Także zadłużeni w euro i frankach mają przed świętami okazję kupić waluty po cenach, których nie obserwowaliśmy od wczesnego lata. Euro poniżej 4.64 ostatni raz widziano na rynku Forex 26 czerwca tego roku – później było już tylko drożej. Podobnie z frankiem – który jest obecnie najtańszy od 4 lipca.

CZYTAJ TEŻ: PO ILE BENZYNA NA ŚWIĘTA? CENY PALIW SPADAJĄ, ALE NIEWIELE

Najmocniejsza przecena sięgnęła dolara – ostatni raz 4.37 zł kosztował 14 czerwca. Zakup walut jeszcze dziś, albo w sobotę może być dobrym pomysłem – bo pod koniec roku NBP ma pokusę, by osłabiać polską walutę. Pozwala mu to zaksięgować zysk na koniec roku, a zysk w większości trafia do budżetu państwa.


Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CHOINKOWY PREZENT DLA ZADŁUŻONYCH

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wakacje kredytowe były chyba hasłem, które najmocniej kosztowo obciążyło wyniki banków w 2022 roku. O tym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bożeną Graczyk,...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w w całej strefie euro ledwo udało się uniknąć recesji w ostatnim kwartale rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Pawłem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kolejnym zwrocie w sprawie pozwów „wiborowych” rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Sebastianem Frejowskim z kancelarii Frejowski i Wspólnicy.

%d bloggers like this: