Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

CHINY ZASKOCZYŁY WZROSTEM PRODUKCJI

Mimo zawirowań związanych z nawrotem epidemii COVID-19 i spowodowanych tym częściowych lockdownów w niektórych regionach Chin, tamtejsza gospodarka trzyma się mocniej niż spodziewali się analitycy.

CHINY ZASKOCZYŁY WZROSTEM PRODUKCJI

Jak wynika z opublikowanych dziś przez chińskie biuro statystyczne danych produkcja przemysłowa wzrosła w maju o 0,7 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem. Rynek zakładał spadek produkcji o 0,7 proc. podobnie jak miało to miejsce w kwietniu kiedy to – głownie z powodu lockdownów w Szanghaju – produkcja spadła o 2,9 proc.

Mniej niż oczekiwano spadła natomiast sprzedaż detaliczna – w porównaniu z poprzednim rokiem Chińczycy kupili o 6,7 proc. mniej towarów, podczas gdy spodziewano się spadku na poziomie 7,1 proc.
Jak podało w komentarzu do wyników Chińskie Narodowe Biuro Statystyczne gospodarka „wykazała dobrą dynamikę ożywienia” w maju, „a negatywne skutki pandemii COVID-19 stopniowo przezwyciężono, a główne wskaźniki nieznacznie się poprawiły”.


„Musimy jednak mieć świadomość, że środowisko międzynarodowe będzie jeszcze bardziej skomplikowane, a krajowa gospodarka wciąż stoi przed trudnościami i wyzwaniami związanymi z ożywieniem” – dodali analitycy biura.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Arctic Paper liczy na udany rok - rozmowa z Michałem Jarczyńskim, prezesem Arctic Paper Group.

BIZNES I POLITYKA

W Chinach hamuje wzrost cen, zarówno producenckich jak i konsumenckich.

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

ŚWIAT

Biały Dom zatwierdził warty 800 milionów dolarów kolejny pakiet pomocy militarnej dla Ukrainy. Prezydent Joe Biden zapewniał broniącą się już drugi miesiąc Ukrainę, że...

%d bloggers like this: