Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

CHINY WYRAZIŁY UZNANIE DLA UKRAIŃCÓW

Niepowodzenia rosyjskiej armii w Ukrainie stawiają pod znakiem zapytania zaangażowanie Chin po stronie Rosji. Dyplomaci Pekinu po raz pierwszy otwarcie wyrazili uznanie dla bohaterskiej postawy Ukraińców.

CHINY WYRAZIŁY UZNANIE DLA UKRAIŃCÓW

Ambasador Chin tymczasowo rezydujący we Lwowie powiedział podczas spotkania z szefem regionalnej administracji, że Chiny nigdy nie zaatakują Ukrainy, a nawet są w stanie pomóc w powojennej odbudowie kraju.

CHINY WYRAZIŁY UZNANIE DLA UKRAIŃCÓW

Ta wypowiedź mogła wzbudzić konsternację na Kremlu, albowiem oś Pekin – Moskwa była przez przywódców tych krajów upatrywana jako przeciwwaga dla świata amerykańskiego. Zgodnie z danymi Waszyngtonu, w miniony weekend Putin poprosił nieoficjalnie Xi Jinpinga o pomoc wojskową i gospodarczą. Jednak kompromitacja rosyjskiej armii, solidarność państw zachodu i waleczna postawa obrońców powstrzymują Chiny przed jednoznacznym zaangażowaniem w konflikt.

1 komentarz

1 komentarz

  1. zet

    18 marca 2022 at 08:12

    Chiny chętnie „pomogą” odbudowywać Ukrainę. Takich chętnych będzie więcej, a NA pewno NIEMCY. Oczywiście wcześniej wszyscy ci „dobroczyńcy” muszą zadbać, by Ukraina byla jak najbardziej zniszczona, wtedy jak najwięcej będą mogli Zarobić na odbudowie.

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaka jest aktualna sytuacja na froncie wojny w Ukrainie i co oznacza mobilizacja w Rosji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: