Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

CHINY WYRAZIŁY UZNANIE DLA UKRAIŃCÓW

Niepowodzenia rosyjskiej armii w Ukrainie stawiają pod znakiem zapytania zaangażowanie Chin po stronie Rosji. Dyplomaci Pekinu po raz pierwszy otwarcie wyrazili uznanie dla bohaterskiej postawy Ukraińców.

CHINY WYRAZIŁY UZNANIE DLA UKRAIŃCÓW

Ambasador Chin tymczasowo rezydujący we Lwowie powiedział podczas spotkania z szefem regionalnej administracji, że Chiny nigdy nie zaatakują Ukrainy, a nawet są w stanie pomóc w powojennej odbudowie kraju.

CHINY WYRAZIŁY UZNANIE DLA UKRAIŃCÓW

Ta wypowiedź mogła wzbudzić konsternację na Kremlu, albowiem oś Pekin – Moskwa była przez przywódców tych krajów upatrywana jako przeciwwaga dla świata amerykańskiego. Zgodnie z danymi Waszyngtonu, w miniony weekend Putin poprosił nieoficjalnie Xi Jinpinga o pomoc wojskową i gospodarczą. Jednak kompromitacja rosyjskiej armii, solidarność państw zachodu i waleczna postawa obrońców powstrzymują Chiny przed jednoznacznym zaangażowaniem w konflikt.

1 komentarz

1 komentarz

  1. zet

    18 marca 2022 at 08:12

    Chiny chętnie „pomogą” odbudowywać Ukrainę. Takich chętnych będzie więcej, a NA pewno NIEMCY. Oczywiście wcześniej wszyscy ci „dobroczyńcy” muszą zadbać, by Ukraina byla jak najbardziej zniszczona, wtedy jak najwięcej będą mogli Zarobić na odbudowie.

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

POLSKA

Zdaniem prezesa Narodowego Banku Polskiego wzrost inflacji konsumenckiej w marcu spowodowany był przez ekonomiczne skutki rosyjskiej agresji zbrojnej przeciw Ukrainie.

ŚWIAT

Kolejne koncerny reagują na atak Rosji na Ukrainę - Henkel wychodzi z Rosji, a Stellantis zawiesza tam produkcję aut.

%d bloggers like this: