Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

CHINY WPOMPUJĄ 220 MILIARDÓW DOLARÓW W GOSPODARKĘ

Chiny rozważają wpompowanie w swoją gospodarkę blisko 220 miliardów dolarów- donosi Bloomberg. Może to być jeden z powodów drożejącej dzisiaj miedzi oraz ropy.

CHINY WPOMPUJĄ 220 MILIARDÓW DOLARÓW W GOSPODARKĘ
FOT.: Ling-Tang / Unsplash

Pekin rozważa umożliwienie samorządom sprzedaży obligacji o wartości do 220 miliardów dolarów, które będą mogły być wydane na rozbudowę infrastruktury i stymulacje gospodarki, dotkniętej m.in epidemią covid czy wojną handlową z USA.

Sprzedaż obligacji zostałaby przesunięta z przyszłorocznej emisji na drugą połowę tego roku, według osób zaznajomionych ze sprawą, które prosiły o nieujawnianie tożsamości, byłby to pierwszy przypadek przyspieszenia emisji w ten sposób, co podkreśla rosnące obawy Pekinu dotyczące nieciekawego stanu drugiej co do wielkości gospodarki na świecie.

CZYTAJ TEŻ: KALININGRAD BEZ CEMENTU I ALKOHOLU. LITWA ROZSZERZA ZAKAZ TRANZYTU

A zataczający coraz szersze kręgi powrót epidemii koronawirusa, powoduje, że
Chińczycy po raz pierwszy wprowadzili powszechny obowiązek szczepień. Od przyszłego tygodnia bez świadectwa zaszczepienia się nie będzie można wejść do wielu miejsc publicznych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CHINY WPOMPUJĄ 220 MILIARDÓW DOLARÓW W GOSPODARKĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w polskim lotnictwie cywilnym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Kobielskim z linii lotniczych Enter Air.

GPW

Jednym z wygranych na fuzji Orlenu i Lotosu jest inna paliwowa firma czyli Unimot. Dzięki przejęciu m.in. spółki Lotos Terminale spółka z Opolszczyzny chce...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

%d bloggers like this: