Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHINY: SETKA FABRYK BEZ PRĄDU

Ponad 100 chińskich fabryk wstrzymało prace przez brak prądu. Władze chcą sprowadzać energię z Rosji – informuje agencja Reuters.

FOT.: Pixabay / Pexels

Rosyjskie państwowe przedsiębiorstwo energetyczne Inter RAO potwierdziło, że Chiny zwróciły się o zwiększenie dostaw energii z Rosji.
Prośba Chińczyków dotyczy znacznego zwiększenia dostaw prądu do północnych prowincji Chin.

Chiny mierzą się z brakiem prądu przez brak węgla. Wydobycie surowca nie nadąża za popytem a ceny węgla biją historyczne rekordy.
Najgorsza sytuacja jest w północno-wschodniej części kraju, który zamieszkuje około 100 milionów osób.

CZYTAJ TEŻ: EUROPIE BRAKUJE GAZU. KOLEJNE FABRYKI ZATRZYMUJĄ PRODUKCJĘ

Wczoraj chińskie stowarzyszenie przemysłu węglowego podało, że kłopoty z dostawami węgla mogą wystąpić zimą, gdy jest największe zapotrzebowanie na energię.

Chińska Państwowa Komisja Rozwoju i Reform władze lokalne, chińskie kopalnie i przedsiębiorstwa kolejowe do zwiększenia wydobycia i transportu węgla do regionów, w których jest największy na niedobór.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

AZJA

Evergrande ponownie na krawędzi niewypłacalności. Po wykonaniu trzech wypłat, dziś mija termin kolejnej. Do spłaty jest 82.5 miliona dolarów.

ŚWIAT

Wskaźnik aktywności chińskiego sektora usług spadł w listopadzie do 52 punktów z niespełna 54 w październiku - wynika z prywatnego badania Caixin/Markit. Spadek był większy...

BIZNES I POLITYKA

Cena ropy Brent - kluczowej dla europejskiego rynku - wróciła powyżej 80 dolarów za baryłkę mimo skoordynowanej akcji uwalniania rezerwa. USA, Wielka Brytania, Chiny,...

ŚWIAT

Dzisiejsze dane z chińskiej gospodarki dot. sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej okazały się lepsze od prognoz rynku.