Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

CHINY POZOSTAJĄ PRZY POLITYCE ZERO COVID

CHINY POZOSTAJĄ PRZY POLITYCE ZERO COVID
lic. CC

Chiny pozostaną przy polityce ZERO COVID, poinformowali w sobotę urzędnicy ds. zdrowia w związku z nowymi ogniskami wirusa w tym kraju. Ta informacja osłabia nadzieję rynków na dłuższe odbicie.

Podczas sobotniego briefingu urzędnicy Narodowej Komisji Zdrowia przekazali, że rygorystyczne działania, w tym lockdowny, kwarantanny i masowe testy, były „najbardziej ekonomiczne i skuteczne”. Przyznali jednak, że podejmowane środki powinny zostać dopracowane.

Sygnały o możliwości odejścia od polityki ZERO COVID rozbudziły oczekiwania pobudzenia wzrostu gospodarczego. Hang Seng zyskał w ubiegłym tygodniu niemal 9%. Poza chińskimi indeksami, wiatru w żagle dostał też cały sektor surowców, czy wschodzących rynków akcji.

Trwająca wciąż pandemia utrzymuje w Chinach szereg lokalnych lockdownów oraz utrudnia podróżowanie do tego kraju. W sobotę Pekin poinformował, że w piątek zidentyfikowano trzy i pół tysiąca nowych przypadków, w tym około 3000, u których wynik testu był pozytywny, mimo że nie miały objawów COVID-19.

Podczas jednodniowej wizyty w Pekinie, w piątek, kanclerz Niemiec przekazał, że rząd chiński zgodził się na zaoferowanie ekspatom mieszkającym w Chinach szczepionki BioNTech/Pfizer. Po tej informacji kurs akcji spółek wzrósł odpowiednio o ponad 6 i niemal półtora procent.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CHINY POZOSTAJĄ PRZY POLITYCE ZERO COVID

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: