Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHINY POGRĄŻAJĄ CIĘŻARÓWKOWEGO UBERA

W niespełna tydzień po debiucie na nowojorskiej giełdzie, akcje Didi Chuxing,chińskiego przedsiębiorstwa oferujące usługi transportu drogowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej potaniały we wtorek o jedną jedną czwartą.

CHINY POGRĄŻAJĄ CIĘŻARÓWKOWEGO UBERA
Fot.: Didi Global

Przecena nastąpiła po tym, jak Chiny ogłosiły w weekend, że nowi użytkownicy w tym kraju nie będą mogli pobrać aplikacji podczas przeprowadzania przeglądu cyber bezpieczeństwa tej firmy.
Giełdowa reakcja na tą informacja nastąpiła dopiero dzisiaj gdyż wczoraj amerykańskie giełdy były zamknięte w związku z dniem wolnym po amerykańskim Dniu Niepodległości.

Didi Chuxing notowana jest na NYSE od ostatniej środy. Do dziś kapitalizacja firmy oscylowała wokół 70 mld dolarów.

Nazywane chińskim Uberem, Didi funkcjonuje na rynku od 2012 roku. Poza Chinami świadczy usługi m.in. w Japonii, Australii i Meksyku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Transport ukraińskiej kukurydzy statkiem Razoni zatrzymał się na kotwicy.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nastrojach w firmie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Agatą Duliniec, prezes GNIOTPOL Trailers.

ŚWIAT

Tuż przed godziną 17:00 spikerka Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wylądowała w Tajpej na Tajwanie. Jej wizyta – pierwsza taka od 1997 roku –...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w transporcie i logistyce, w tym również węgla rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Miszkiewiczem, prezesem firmy SymLog.

%d bloggers like this: