Connect with us

Hi, what are you looking for?

AZJA

CHINY POGRĄŻAJĄ CIĘŻARÓWKOWEGO UBERA

W niespełna tydzień po debiucie na nowojorskiej giełdzie, akcje Didi Chuxing,chińskiego przedsiębiorstwa oferujące usługi transportu drogowego za pośrednictwem aplikacji mobilnej potaniały we wtorek o jedną jedną czwartą.

Fot.: Didi Global

Przecena nastąpiła po tym, jak Chiny ogłosiły w weekend, że nowi użytkownicy w tym kraju nie będą mogli pobrać aplikacji podczas przeprowadzania przeglądu cyber bezpieczeństwa tej firmy.
Giełdowa reakcja na tą informacja nastąpiła dopiero dzisiaj gdyż wczoraj amerykańskie giełdy były zamknięte w związku z dniem wolnym po amerykańskim Dniu Niepodległości.

Didi Chuxing notowana jest na NYSE od ostatniej środy. Do dziś kapitalizacja firmy oscylowała wokół 70 mld dolarów.

Nazywane chińskim Uberem, Didi funkcjonuje na rynku od 2012 roku. Poza Chinami świadczy usługi m.in. w Japonii, Australii i Meksyku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Chiński wzrost gospodarczy w drugim kwartale sięgnął 7.9 procent w porównaniu z ubiegłym rokiem. To nieznacznie mniej niż oczekiwał rynek

AZJA

Chiński eksport wzrósł w czerwcu o ponad 32 procent rok do roku. To zasługa globalnego popytu wynikającego ze znoszonych obostrzeń i masowych programów szczepień...

AZJA

Mocny wzrost inflacji producenckiej w Chinach. W czerwcu ceny produktów z chińskich fabryk rosły w tempie 8.8% rok do roku. To najwięcej od blisko...

AZJA

W Chinach wzrost cen mniejszy w czerwcu niż oczekiwano. Inflacja CPI wyniosła 1.1% rok do roku, zakładany wzrost o 1.3%.