Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHINY NA POTĘGĘ KUPUJĄ MASZYNY DO CHIPÓW

MASZYNY DO CHIPÓW

Chiny na potęgę importują maszyny do produkcji chipów. tylko w ubiegłym roku zakupili sprzęt o wartości przekraczającej 40 mld dolarów.

CZYTAJ TEŻ: BOGDANKA ROŚNIE PO WYNIKACH

Jak podaje agencja Bloomberga import maszyn do produkcji czipów komputerowych wzrósł o 14 proc i był na drugim najwyższym poziomie od 2021 roku. Import rósł głównie dlatego, że chińskie firmy chciały zdążyć przed sankcjami wprowadzanymi przez Stany Zjednoczone.

Według Bloomberga, w grudniu ubiegłego roku, tuż przed wejściem w życie kolejnych restrykcji, import sprzętu litograficznego do produkcji półprzewodników z Holandii wzrósł o 1000 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CHINY NA POTĘGĘ KUPUJĄ MASZYNY DO CHIPÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...