Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHINY NA POTĘGĘ KUPUJĄ MASZYNY DO CHIPÓW

MASZYNY DO CHIPÓW

Chiny na potęgę importują maszyny do produkcji chipów. tylko w ubiegłym roku zakupili sprzęt o wartości przekraczającej 40 mld dolarów.

CZYTAJ TEŻ: BOGDANKA ROŚNIE PO WYNIKACH

Jak podaje agencja Bloomberga import maszyn do produkcji czipów komputerowych wzrósł o 14 proc i był na drugim najwyższym poziomie od 2021 roku. Import rósł głównie dlatego, że chińskie firmy chciały zdążyć przed sankcjami wprowadzanymi przez Stany Zjednoczone.

Według Bloomberga, w grudniu ubiegłego roku, tuż przed wejściem w życie kolejnych restrykcji, import sprzętu litograficznego do produkcji półprzewodników z Holandii wzrósł o 1000 proc. w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CHINY NA POTĘGĘ KUPUJĄ MASZYNY DO CHIPÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

WĘGRY

Ukraina zamknęła tranzyt rosyjskiej ropy przez swoje terytorium. A to oznacza poważny problem dla Węgier, które są uzależnione od surowca dostarczanego przez Łukoil. Wiktor...

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...