Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHINY MAJĄ APETYT NA ZŁOTO

Apetyt na złoto rośnie w Państwie Środka.

APETYT NA ZŁOTO
foto: pixabay.com

W grudniu o kolejne 30,5 tony wzrosły oficjalne rezerwy złota Ludowego Banku Chin. Oznacza to, że Pekin posiada obecnie ponad 2000 ton złota w swoich skarbcach. W ciągu 7 lat rezerwy szlachetnego metalu zostały zwiększone tam ok dwukrotnie. Kiedy w 2015 rok Ludowy Bank Chin zaczynał długofalowe zakupy posiadał mniej więcej 1000 ton kruszcu.

Jednak tendencja ta jest zauważalną w większości krajów świata. Pod koniec października Światowa Rada Złota poinformowała, że w III kwartale banki centralne kupiły rekordową ilość złota – niemal 400 ton. Nie podała jednak, która instytucja odpowiada za tak potężne zakupy.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W STREFIE EURO W GRUDNIU: 9,2%

Można się spodziewać, że Chińczycy będą stopniowo zwiększać swoje rezerwy. Oficjalnie dysponują obecnie 6-tymi największymi rezerwami metalu na świecie. Więcej zgromadziły: USA (8133 t), Niemcy (3355 t), Włochy (2451 t), Francja (2436 t) i Rosja (2298 t).


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CHINY MAJĄ APETYT NA ZŁOTO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nowej, generującej tekstowe odpowiedzi sztucznej inteligencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Bartoszem Brzezińskim, programistą, COO i współzałożycielem SentiOne.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

FIRMA

Wyższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców już od lutego.

GOSPODARKA

Stare auta niemile widziane w centrum Warszawy.

%d bloggers like this: