Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHINY: KOLEJNY KANADYJCZYK SKAZANY

Kolejny obywatel Kanady skazany przez sąd w Chinach – tym razem na długoletnie więzienie. Tym razem Michael Spavor usłyszał wyrok 11 lat więzienia. Według Kanady jej obywatele stali się zakładnikami w sprawie o ekstradycję wiceprezeski Huawei do USA.

CHINY: KOLEJNY KANADYJCZYK SKAZANY
FOT.: Ling-Tang / Unsplash

Spavor został oskarżony i skazany pod zarzutem szpiegostwa. Wczoraj chiński sąd podtrzymał karę śmierci dla 38-letniego Roberta Schellenberga oskarżonego o przemyt metaamfetaminy.

Chińskie sądy ogłaszają wyroki w momencie, kiedy spodziewane jest orzeczenie sądu w Kanadzie dotyczące ekstradycji Meng Wanzhou, szefowej finansów czwartego największego producenta telefonów komórkowych na świecie. USA oskarżają Wanzhou o łamanie embarga na dostarczanie nowoczesnej technologii do Iranu. Iran objęty jest embargiem z powodu prac nad budową bomby atomowej. Kanada twierdzi, że zarówno Schellenberg, Spavor oraz jeszcze jeden obywatel Kanady to zakładnicy Pekinu w walce o przywrócenie wolności wiceprezeski Huawei, koncernu który zdaniem m.in. wywiadu USA jest powiązany z chińskim wojskiem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Chiny także mierzą się z wyższą niż zakładano inflacją. Zgodnie z dzisiejszym odczytem w kwietniu ceny towarów i usług wzrosły o 2.1% r/r a...

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: