Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHINY: INFLACJA PPI W MAJU +9% R/R

Chiński indeks cen producentów, czyli tzw. inflacja PPI, wystrzelił w maju o 9 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem – podał tamtejszy Narodowy Urząd Statystyczny.
To największy wzrost kosztów produkcji od września 2008 r.

CHINY: INFLACJA PPI W MAJU +9% R/R

Co prawda odbicie nastąpiło ze stosunkowo niskiej bazy, bo w maju 2020 r. gdy chińska gospodarka zmagała się z lockdownem spowodowanym epidemią koronawirusa z Wuhan, indeks PPI spadł o 3,7 proc., to jednak tak duży wzrost może niepokoić.
Rosnące ceny surowców nie tylko napędzają globalną inflację, ale są dużym problemem dla firm produkcyjnych nie tylko w Chinach.
Przypomnijmy że Inflacja PPI (Producer Price Index) to wskaźnik obrazujący zmiany cen uzyskiwanych przez producentów produktów przemysłowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

Sticky Post

Minęły już 3 miesiące od czasu, gdy ekipa BIZNES24 pojechała relacjonować Forum Ekonomiczne w Karpaczu elektrycznym busem Mercedesa. Ale nawet na chwilę nie minęło...

%d bloggers like this: