Connect with us

Hi, what are you looking for?

CHINY

CHINY: INFLACJA PPI W MAJU +9% R/R

Chiński indeks cen producentów, czyli tzw. inflacja PPI, wystrzelił w maju o 9 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem – podał tamtejszy Narodowy Urząd Statystyczny.
To największy wzrost kosztów produkcji od września 2008 r.

Co prawda odbicie nastąpiło ze stosunkowo niskiej bazy, bo w maju 2020 r. gdy chińska gospodarka zmagała się z lockdownem spowodowanym epidemią koronawirusa z Wuhan, indeks PPI spadł o 3,7 proc., to jednak tak duży wzrost może niepokoić.
Rosnące ceny surowców nie tylko napędzają globalną inflację, ale są dużym problemem dla firm produkcyjnych nie tylko w Chinach.
Przypomnijmy że Inflacja PPI (Producer Price Index) to wskaźnik obrazujący zmiany cen uzyskiwanych przez producentów produktów przemysłowych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.