Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHINY INFLACJA PPI VI’21: +8.8% R/R

Mocny wzrost inflacji producenckiej w Chinach. W czerwcu ceny produktów z chińskich fabryk rosły w tempie 8.8% rok do roku. To najwięcej od blisko 13 lat.

W maju wzrost cen sięgnął 9%. Inflację producencką napędzają duży popyt na chińskie towary oraz drożejące surowce takie jak ropa, miedź i żelazo, których ceny biją kolejne rekordy. Dane publikuje chiński urząd statystyczny.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Inflacja w niemieckim przemyśle coraz wyższa. Jak podał urząd statystyczny Destatis, wyniosła ona we wrześniu 14.2 proc, w ujęciu rok do roku. Analitycy oczekiwali...

ŚWIAT

Chińska gospodarka zwalnia. W trzecim kwartale wzrost gospodarczy sięgnął realnie 4.9% rok do roku - podał na ranem polskiego czasu chiński urząd statystyczny. Prognozy...

AZJA

Nie udało się Amerykanom wyrzucić chińskiego Tiktoka - Chińczykom udało się za to wyrzucić amerykańskiego Linkedina. Należący do Microsoftu serwis społecznościowy znika z Chin.

AZJA

Ponad 100 chińskich fabryk wstrzymało prace przez brak prądu. Władze chcą sprowadzać energię z Rosji - informuje agencja Reuters.