Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

CHIŃSKIE BANKI SKUPUJĄ JUANA – TWIERDZI REUTERS

Chińskie banki skupuja juana – twierdzi Reuters powołując się na osoby z rynku walutowego. Zdaniem informatorów Reutersa cel akcji to spowolnienie przeceny chińskiej waluty.

CHIŃSKIE BANKI SKUPUJĄ JUANA - TWIERDZI REUTERS
FOT.: Yang Yang / Unsplash

Agencja pisze, że kontrolowane przez Pekin banki sprzedają dolary za juana w Chinach, a ich oddziały działające w Londynie i Nowym Jorku są aktywne na Foreksie w godzinach aktywności inwestorów instytucjonalnych.

Reuters twierdzi, że kiedy Ludowy Bank Chin chce interweniować na rynku – skrywa się w tych interwencjach właśnie za państwowymi bankami komercyjnymi.
Juan od początku tego roku stracił wobec dolara 6 procent wartości. W sierpniu przecena przyspieszyła i wyniosła od początku miesiąca niemal 2.5 procent.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ożywieniu w chińskiej gospodarce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, ekspertem rynku chińskiego i wykładowcą studiów chińskich.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jaki jest cel podwyżki cła na samochody elektryczne z Chin i dlaczego jest ona konieczna rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Mikołajem...

INFLACJA

Maj był kolejnym miesiącem ze śladowym niemal wzrostem inflacji konsumenckiej w chińskiej gospodarce. Utrzymuje się deflacja cen producentów, choć minimalnie płytsza niż prognozowano. Chińskie...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zagadnieniach poruszanych na Europejskim Kongresie branży e-commerce w Warszawie rozmawiał Dominik Cierpioł z BIZNES24 z Martą Mikliszańską, dyrektor do spraw publicznych Allegro -...