Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHIŃSKI HANDEL WCIĄŻ W DOŁKU

Chiński handel nadal słabo.

CHIŃSKI HANDEL
foto: pexels.com

Chiny ogłosiły dziś kolejny miesięczny spadek importu i eksportu, aczkolwiek mniej gwałtowny niż oczekiwano.

W sierpniu eksport wyrażony w dolarach amerykańskich spadł o 8.8% w porównaniu z rokiem poprzednim. To lepiej niż prognozowany przez sondaż Reutersa spadek o 9,2%.

Z kolei import, również w dolarach amerykańskich, spadł w sierpniu o 7.3% w ujęciu rocznym, czyli lepiej niż prognozowany przez Reuters spadek o 9%.

CZYTAJ TEŻ: NOWE PRZEPISY PODATKOWE PO WYBORACH?

Ożywienie gospodarcze Chin po pandemii spowolniło w ciągu ostatnich kilku miesięcy, na co wpływa załamanie na rynku nieruchomości i słabe wydatki konsumpcyjne.

Tylko eksport samochodów zaliczył dynamiczny wzrost, o 69% w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy roku w porównaniu z tym samym okresem w 2022 r. To spadek w porównaniu ze wzrostem o 74,1% odnotowanym w pierwszych siedmiu miesiącach roku.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nadchodzącym Europejskim szczycie e-commerce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Patrycją Sass-Staniszewską, prezeską Izby Gospodarki Elektronicznej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy poszkodowani przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc po utracie towaru i mienia w wyniku pożaru hali targowej, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ogromnych stratach po pożarze hali targowej oraz możliwościach ewentualnych odszkodowań rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Michaliną Kuśmierek z Kancelarii OMP Legal.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O pojawiających się w hurcie i detalu pierwszych nowalijkach rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Januszem Bylińskim, prezesem Warszawskiego Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego.