Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

CHIŃSKI EKSPORT SPADA

DANE Z CHIN

Spektakularny spadek chińskiego eksportu. W maju sprzedaż zagraniczna państwa środka skurczyła się o 7.5% w ujęciu rocznym do 283.5 mld USD.

To znacznie mniej niż prognozowany przez analityków spadek o 0.4%. Dla porównania cały polski eksport w 2021 roku wyniósł 323 miliardy dolarów.

Zmiana w chińskim eksporcie była tak gwałtowna, że jego wielkość spadła poniżej poziomów z początku roku, po uwzględnieniu sezonowości i zmian cen eksportowych. W kwietniu eksport Chin nieznacznie przekroczył oczekiwania, osiągając wzrost o 8.5% rok do roku.

CZYTAJ TEŻ: USTAWA SLIM VAT 3 PODPISANA

Chiny nie będą mogły polegać na handlu, aby pobudzić swoją gospodarkę. Przeszkodą jest niski popyt ze strony USA, gdzie inflacja – i stopy procentowe – pozostają wysokie.

Z kolei import w maju spadł o 4.5% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 219 miliardów dolarów. W ujęciu miesięcznym import do Chin spada od końca ubiegłego roku. W piątek Chiny opublikują dane o inflacji.

CHIŃSKI EKSPORT SPADA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: