Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

CHIŃSKA GOSPODARKA HAMUJE. PKB W 3Q’21 4.9% R/R, 0.2% M/M

Chińska gospodarka zwalnia. W trzecim kwartale wzrost gospodarczy sięgnął realnie 4.9% rok do roku – podał na ranem polskiego czasu chiński urząd statystyczny. Prognozy zakładały wzrost na poziomie 5.2%.

CHIŃSKA GOSPODARKA HAMUJE. PKB W 3Q'21 4.9% R/R, 0.2% M/M

Dane za trzeci kwartał pokazują, że chińska gospodarka dostała zadyszki i rośnie wolniej od amerykańskiej. Tempo malało z każdym kwartałem. Najlepiej w tym roku było w pierwszym kwartale, gdy wzrost gospodarczy sięgnął ponad 18 procent, w drugim wzrost bym już o połowę niższy niż w pierwszym kwartale na poziomie niespełna 8 procent rok do roku.

W ocenie analityków chińska gospodarka rozwija się najwolniej od 30 lat.

Spowolnienie widać również w danych kwartał do kwartału. W okresie lipiec-wrzesień PKB Chin zwiększył się realnie o 0,2 procent, choć szacunki zakładały pół procentowy wzrost gospodarczy. To najwolniejsze od 10 lat tempo w kwartale wzrostu chińskiej gospodarki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Tuż przed godziną 17:00 spikerka Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi wylądowała w Tajpej na Tajwanie. Jej wizyta – pierwsza taka od 1997 roku –...

UE

Wzrost PKB w strefie euro był wyższy od oczekiwań.

USA

W USA już recesja. Amerykańskie PKB między kwietniem a czerwcem spadło o 0.9 procent w ujęciu zannualizowanym. To drugi z rzędu spadek wartości PKB...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w transporcie i logistyce, w tym również węgla rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Miszkiewiczem, prezesem firmy SymLog.

%d bloggers like this: