Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

TECHNOLOGIA

CHIŃCZYCY PODBIJAJĄ KOSMOS

Chińska misja kosmiczna wystartowała. Shenzhou-12 – to pierwsza od 5 lat załogowa misja z trzema astronautami na pokładzie.

CHIŃCZYCY PODBIJAJĄ KOSMOS

Na orbitę polecieli Nie Haisheng, Liu Boming i Tang Hongbo. Astronauci mają spędzić trzy miesiące na pokładzie modułu Tianhe, około 380 km nad Ziemią. Będzie to najdłuższa jak dotąd chińska załogowa misja kosmiczna i pierwsza od pięciu lat.

Start rakiety Long March 2F z kapsułą Shenzhou-12 nastąpił o 9:22 czasu pekińskiego. Rakieta startowała z Jiuquan na pustyni Gobi.

Chiny wysłały na orbitę trzech astronautów, aby rozwijać nową stację kosmiczną Tiangong, którą uruchomiono pod koniec kwietnia.

Zadaniem astronautów będzie przygotowanie nowej stacji kosmicznej, a wśród testów planowany jest „spacer w kosmosie”.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CHIŃCZYCY PODBIJAJĄ KOSMOS

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach zachodzących w chińskiej gospodarce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Przemysławem Kwietniem, głównym ekonomistą XTB.

ŚWIAT

Spotkanie Putina z Xi Jinpingiem - nie po myśli Rosji. Władimir Putin nieoczekiwanie powiedział po spotkaniu, że rozumie, iż prezydent Chin ma obawy dotyczące...

ŚWIAT

Na Tajwan przybyła w czwartek Marsha Blackburn, republikańska senator Stanów Zjednoczonych, zasiadająca w senackich komisjach handlu i sił zbrojnych. To trzecia w tym miesiącu...

%d bloggers like this: