Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

CHĘTNIEJ POŻYCZAMY NA ZAKUP MIESZKAŃ

ZAKUP MIESZKAŃ
foto: pixabay.com

Widać wyraźne oznaki ożywienia na rynku kredytów mieszkaniowym. Co prawda w marcu na zakup mieszkań i domów pożyczyliśmy prawie połowę tego co przed rokiem, jednak w porównaniu z lutym wartość nowych kredytów wzrosła o ponad miliard złotych.

Jak podało dzisiaj monitorujące rynek kredytów Biuro Informacji Kredytowej banki i SKOK-i udzieliły w marcu o 43% mniej kredytów mieszkaniowych niż przed rokiem. Podobny spadek miał miejsce w ujęciu wartościowym.

W marcu 2023 r. średnia wartość udzielonego kredytu mieszkaniowego wyniosła 341 tys. zł i była niższa w ujęciu rocznym o prawie 1%.

CZYTAJ TEŻ: DZISIAJ TERMIN NA WYSŁANIE JPK VAT

Jednak jak zauważa główny analityk Grupy BIK profesor Waldemar Rogowski, dla kredytów mieszkaniowych marzec na tle ostatnich miesięcy wypadł korzystnie – banki udzieliły kredytów mieszkaniowych na kwotę 3 i pół mld zł, czyli o 1 mld 200 mln zł wyższą niż miesiąc wcześniej.

BIK poinformował też do 2 kwietnia banki zaraportowały 1 mln 126 mln rachunków kredytów mieszkaniowych objętych wakacjami kredytowymi, o wartości 280 mld zł.

CHĘTNIEJ POŻYCZAMY NA ZAKUP MIESZKAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

GPW

People Can Fly Group, jeden z liderów środowych spadków, pokazał dziś rano wyniki za trzeci kwartał. Sądząc po zaprezentowanym raporcie, spółka też dziś mieć...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

%d bloggers like this: