Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

„CHCEMY BYĆ PIERWSZYM WYBOREM ZAKUPOWYM POLAKÓW”. ALINA SZTOCH O KUBOCIE

Kubota to firma działająca w segmencie sprzedaży detalicznej oraz hurtowej obuwia, odzieży oraz akcesoriów, notowana na New Connect od listopada 2022 roku. Od tamtej pory spółka straciła około 20 proc. Trzymiesięczna średnia transakcji to 1 624 akcje, kapitalizacja to ponad 12 mln. Wskaźnik C/WK – 3.08, C/Z – 12.77.

"CHCEMY BYĆ PIERWSZYM WYBOREM ZAKUPOWYM POLAKÓW". ALINA SZTOCH O KUBOCIE

Czwarty kwartał był zarazem pierwszym, w którym spółka wkroczyła na rynek alternatywny New Connect. Na debiucie odnotowała jednak stratę i kurs z 13, spadł do 10 złotych. Jedna akcja spółki jest obecnie notowana po 8,70.

– Jeżeli chodzi o sam debiut, to nie spełnił naszych oczekiwań – powiedziała w BIZNES24 Alina Sztoch, prezeska spółki.

Niekorzystne emocje konsumenckie przełożyły się na wycenę. Uważamy jednak, że obawy wobec nas – jako przedstawicieli segmentu modowego – są wyolbrzymione. W tym bardzo trudnym dla branży roku, w którym trzeba się było zmierzyć z wysokimi kosztami transportu, z niekorzystnymi kursami walutowymi czy bardziej wymagającym klientem, udało się nam wypracować ponad 20 milionów przychodu i blisko milion zysku netto. To są rekordowe wyniki w historii spółki, które zgodnie z zapowiedziami ze strategii – zamierzamy regularnie podbijać. 

Alina Sztoch

Czego zatem powinni wypatrywać już wkrótce inwestorzy? 

CZYTAJ TEŻ: “DAJMY NASZYM KLIENTOM CHWILĘ NA OSIĄGNIĘCIE SUKCESU”. FILIP GRANEK O XTPL

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...