Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

CENY W USA ROSNĄ NAJSZYBCIEJ OD 1982 ROKU. POŁOWA AMERYKANÓW NIE WIDZIAŁA NIGDY TAK WYSOKIEJ INLACJI

USA INFLACJA

Ceny w USA rosną najszybciej od 1982 roku, czyli w pierwszej połowie pierwszej prezydenckiej kadencji Ronalda Reagana. To oznacza, że ponad połowa Amerykanów tak wysokiej inflacji nie doświadczyła nigdy w swoim życiu (średni wiek w USA wynosi obecnie 39 lat).

W styczniu inflacja w USA (CPI) osiągnęła poziom 7.5% r/r. Prognozy zakładały wzrost z grudniowych siedmiu procent – ale do poziomu 7.3 procent – po raz ostatni wyższa była w 1982 roku.

CZYTAJ TEŻ: W USA NAJWIĘCEJ NOWYCH BEZROBOTNYCH OD LISTOPADA

Za oceanem inflacja rośnie nieprzerwanie od lutego ubiegłego roku. Tylko w sierpniu na chwilę nieznacznie spadła, by następnie poszybować do ponad 6 procent. Teraz sięga już 7.5 procent.

INFLACJA W USA
INFLACJA KONSUMENCKA (CPI) W USA

Inflacja w USA wpędza Amerykanów w długi

Wzrost cen i kosztów życia odbija się na portfelach Amerykanów, którzy zadłużają się by uregulować bieżące opłaty za mieszkanie, jedzenie, paliwa i opiekę medyczną. Według CNBC przeciętna amerykańska rodzina jest zadłużona na ponad 155 tysięcy dolarów. Z sondażu NerdWallet wynika, że 80 procent amerykanów otrzymało pomoc od państwa, którą przeznaczyli głównie na spłatę długów i na zakup produktów pierwszej potrzeby.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENY W USA ROSNĄ NAJSZYBCIEJ OD 1982 ROKU. POŁOWA AMERYKANÓW NIE WIDZIAŁA NIGDY TAK WYSOKIEJ INLACJI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: