Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

CENY UPRAWNIEŃ CO2 MOCNO W DÓŁ

Ceny uprawnień CO2 mocno w dół. Inwestorzy obstawiają poluźnienie polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która stanęła przed dramatycznym wyborem – ratować się przed klimatyczną katastrofą, czy przed wojną z rąk Putina.

CENY UPRAWNIEŃ CO2 MOCNO W DÓŁ
RYNEK OBSTAWIA POLUŹNIENIE UE

Kwietniowy kontrakt na zezwolenie na emisję tony CO2 kosztowało przed południem 55 euro – o ponad 40% mniej, niż dwa tygodnie temu. Ale taka okazja długo nie trwała – w okolicach południu cena odbiła okolice 58 euro, a przed szesnastą zbliżyła się do 69 euro.

CZYTAJ TEŻ: ROSJA PRZESTAŁA SPŁACAĆ OBLIGACJE. NIE, TO NIE BANKRUCTWO

Inwestorzy przecenili uprawnienia do emisji, bo spodziewają się opóźnienia unijnego planu redukcji emisji CO2. Państwa Unii niemal jednogłośnie zapowiadają kurs na uniezależnienie od rosyjskich surowców energetycznych. Jednym z nielicznych krajów, które twardo stoją przy Rosji są Węgry Wiktora Orbana.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENY UPRAWNIEŃ CO2 MOCNO W DÓŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

5 pakiet sankcji na Rosję został późnym wieczorem zatwierdzony przez ambasadorów państw unii europejskiej - poinformowała na Twitterze francuska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej....

BIZNES I POLITYKA

W ramach kampanii "Stand up for Ukraine" Komisja Europejska uruchomiła nowy system przekazywania darowizn rzeczowych przez firmy prywatne na Ukrainę, do Mołdawii i do...

ŚWIAT

Odpowiemy, jeśli Rosja użyje na Ukrainie broni masowego rażenia - zadeklarował prezydent USA Joe Biden po spotkaniu z przywódcami NATO i G7 w Brukseli.

ŚWIAT

Państwa Unii Europejskiej zatwierdziły czwarty pakiet sankcji gospodarczych na Rosję. Szczegóły obostrzeń nie są na razie znane.

%d bloggers like this: