Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

CENY RYŻU NAJWYŻSZE OD 2008 ROKU. WYRAŹNY TREND WZROSTOWY

Ceny ryżu najwyższe od 15 lat. Dziś rano notowania tajskiego białego ryżu o zawartości pokruszonego ziarna nie wyższej niż 5 procent – osiągnęły poziom 659 dolarów za tonę, czyli najwyższy od 2008 roku.

Ceny ryżu
Rice's grains,Ear of rice background.

Biały tajski ryż 5% jest uważany za benchmark dla cen ryżu na całym świecie.

Ceny ryżu rosną szybko od trzech tygodni. Od początku tego roku wzrosły już o prawie 40 procent. Ryż jest najważniejszym zbożem spożywanym przez ludzi. Pod względem zbieranej ilości przewyższa go tylko kukurydza – ale ta jest zużywana przede wszystkim jako pasza dla zwierząt w USA i w Europie.

Ryż jest natomiast głównym składnikiem diety mieszkańców Azji, najludniejszego kontynentu świata. Ostatnie wzrosty są napędzane ograniczeniami eksportowymi nałożonymi przez Indie, oraz suszą w Azji. Konsumenci obawiają się, że sytuację pogorszy prąd El Niño, który okresowo wywołuje susze w Ameryce Południowej.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

WĘGRY

Ukraina zamknęła tranzyt rosyjskiej ropy przez swoje terytorium. A to oznacza poważny problem dla Węgier, które są uzależnione od surowca dostarczanego przez Łukoil. Wiktor...

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...