Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

CENY ROPY. INDIE MOGĄ PRZYSTĄPIĆ DO UNIJNEGO EMBARGA

INDIE PREMIER NARENDRA MODI
PREMIER INDII NARENDRA MODI, FOT: https://www.facebook.com/narendramodi

Indie rozważają przystąpienie do europejskiej ceny maksymalnej na rosyjską ropę – twierdzi gazeta India Telegraph powołując się na źródła w rządzie. Nie jest jasne, czy to realny plan, czy też Delhi próbuje wymusić na Moskwie większe obniżki cen.

CZYTAJ TEŻ: ILE TERAZ KOSZTUJE TONA WĘGLA

Indie są obecenie jednym z największych klientów rosyjskiego przemysłu energetycznego. W listopadzie co druga baryłka ropy Urals eksportowana drogą morską trafiła do indyjskich rafinerii. Ale nie wiadomo po jakiej cenie – rynek ropy Urals jest znacznie mniej przejrzysty, niż ropy Brent – ponieważ Rosja zawsze preferowała długoterminowe umowy, zamiast transakcji giełdowych.

CZYTAJ TEŻ: WIBOR 3M I 6M NAJNIŻEJ OD PÓŁ ROKU

Agencja Reutera i Bloomberg niezależnie szacują cenę po jakiej Indie i Chiny kupują ropę Urals na nieco poniżej 40 dolarów za baryłkę. W końcu listopada Unia Europejska nałożyła embargo na handel i transport ropy z Rosji, jeśli cena ropy przekroczy 60 dolarów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENY ROPY. INDIE MOGĄ PRZYSTĄPIĆ DO UNIJNEGO EMBARGA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że od 5 lutego będzie obowiązywało embargo na ropę z Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym w...

FIRMA

Pożar rafinerii w Szwecji - 6 dni przed wprowadzeniem embarga na paliwa z Rosji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że od początku roku widzimy już systematyczne obniżki cen gazu i czy firmy najgorsze mają już za sobą, rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

EUROPA

Akcje producenta Leopardów prawie najdroższe w historii. Kurs reaguje na oczekiwania, że Niemcy zgodzą się na reeksport czołgów, co da koncernowi Rheinmetall dodatkowe zamówienia.

%d bloggers like this: