Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

CENY PRODUCENTÓW MOCNO W GÓRĘ

Ceny producentów znowu mocno w górę. Jak podał Główny Urząd Statystyczny ceny produkcji przemysłowej w kwietniu 2022 r. wzrosły rdr o 23,3 proc. wobec prognozowanego przez rynek wzrostu na poziomie 20,4 procent.

CENY PRODUCENTÓW MOCNO W GÓRĘ

Kwietniowe dane to największy wzrost cen producentów od 27 lat.
W ostatnich dwunastu miesiącach najmocniej bo aż o 44 proc. wzrosły ceny w segmentach wytwarzanie i zaopatrywanie w energię elektryczną i gaz. O blisko 30 procent podskoczyły ceny w górnictwie i przemyśle wydobywczym.

Jak zauważyli ekonomiści ING Banku Śląskiego dane za kwiecień wydatnie pokazują, że wojna na Ukrainie mocno wpływa na inflację producencką i na razie słabo na PKB. Szok cenowy postępuje – podsumowuje ING.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENY PRODUCENTÓW MOCNO W GÓRĘ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: