Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

CENY PRĄDU W WYNAJMOWANYCH LOKALACH

Przedsiębiorcy mają czas do 31 stycznia, by złożyć oświadczenie, by mieć maksymalne ceny prądu w wynajmowanych lokalach.

CENY PRĄDU W WYNAJMOWANYCH LOKALACH
foto: pixabay.com

Uwaga przedsiębiorco! Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą w wynajmowanym lokalu i chcesz załapać się na rządową, maksymalną cenę prądu – masz czas na złożenie oświadczenia tylko do 31 stycznia – przypomina Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Ceny prądu w wynajmowanych lokalach – mali i średni przedsiębiorcy

Chodzi o tych malych i średnich przedsiębiorców (ale też jednostki samorządu terytorialnego czy tzw. podmioty wrażliwe), którzy nie mają zawartej bezpośredniej umowy ze sprzedawcą energii, bo prowadzą działalność w najmowanych lokalach. Dzięki zmianom wprowadzonym od nowego roku, również oni mogą skorzystać ze wsparcia. Przypomnijmy, chodzi o maksymalną cenę za energię elektryczną w wysokości 785 zł/MWh.

CZYTAJ TEŻ: PIENIĄDZE ZAMIAST DO SKLEPU, ZACZYNAMY ZANOSIĆ DO BANKU. PODAŻ PIENIĄDZA M3 +5.4% R/R

Aby zabezpieczyć wysokość rachunków, konieczne jest złożenie oświadczenia odbiorcy uprawnionego przez podmiot udostępniający lokale, który jest jednocześnie stroną umowy sprzedaży energii elektrycznej lub umowy kompleksowej z przedsiębiorstwem energetycznym. Innymi słowy – musimy poprosić osobę lub firmę, która wynajmuje nam lokal, o złożenie dla nas oświadczenia. Czas na to mamy do 31 stycznia 2023 r. Więcej informacji – na stronie resortu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENY PRĄDU W WYNAJMOWANYCH LOKALACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

%d bloggers like this: