Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

CENY PRĄDU W GÓRĘ, CENY GAZU W GÓRĘ. JAKA PODWYŻKA? PREZES URE ZDECYDUJE W PIĄTEK

Jakie podwyżki energii elektrycznej i gazu czekają nas od stycznia przyszłego roku? Według nieoficjalnych informacji Radia Zet – ceny prądu wzrosną o 20 procent, a gazu o 40 procent.

Ceny prądu w górę
Rafał Gawin, prezes URE / FOT.: URE

Prezes Urząd Regulacji Energetyki Rafał Gawin nowe, zatwierdzone taryfy ma ogłosić najpóźniej jutro.

Już w listopadzie szef URE zapowiadał dwucyfrowe podwyżki energii elektrycznej od przyszłego roku.

CZYTAJ TEŻ: URE – WZROST TARYF ZA ENERGIĘ DWUCYFROWY

Według Radia ZET rząd po rozmowach z firmami energetycznymi zgodził się na wzrost cen energii o 1/5 od stycznia. URE miał też zgodzić się na znaczny wzrost taryf gazowych, które przełożą się na około 40-to procentowy wzrost rachunków za gaz wykorzystywany do ogrzania nieruchomości oraz 10-cio procentowy wzrost dla odbiorców używających gazu do gotowania.

Nowe stawki taryfowe URE ma ogłosić nie później niż 17 grudnia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

POLSKA

Co dalej z programem czyste powietrze? W tej sprawie spotykają się dziś rano przedstawiciele narodowego funduszu ochrony środowiska, polskiej spółki gazownictwa i strona rządowa...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.