Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

CENY PALIW W OKOLICACH 5.5 ZŁ. WRÓCIMY POWYŻEJ 6 ZŁOTYCH?

Ceny paliw znów znów w okolicach 5.5 złotego. Wystarczyło 2.5 tygodnia, żeby wzrosty pochłonęły niemal wszystkie korzyści z tarczy antyinflacyjnej.

CENY PALIW
CENY PALIW

W ciągu zaledwie tygodnia średnie ceny diesla i benzyny wzrosły aż o 9 groszy na litrze. Staniał jedynie autogaz – ale niewiele, bo o 1 grosz.

Najdrożej płacą mieszkańcy największych miast. W skali województw najwyższe ceny utrzymują się na południowym zachodzie Polski. Trwający od połowy stycznia prymat Dolnego Śląska to skutek dwóch elementów – po pierwsze trwających jeszcze ferii, oraz bliskości granicy z Niemcami.

CZYTAJ TEŻ: TO OD NICH BĘDĄ ZALEŻEĆ RATY KREDYTÓW. KIM SĄ NOWI CZŁONKOWIE RPP POWOŁANI PRZEZ PREZYDENTA

Popyt ze strony niemieckich klientów winduje również ceny w województwie lubuskim, w którym cena diesla jest najwyższa w całej Polsce.

Najtańszym paliwem cieszyć się mogą mieszkańcy województwa opolskiego – i to niezależnie od tego, czy do napędu samochodu potrzebna jest im benzyna, diesel, czy LPG.

Ceny paliw – gdzie najwyższe, gdzie najniższe

ŚREDNIE CENY PALIW
ŚREDNIE CENY PALIW W POLSCE, ŹRÓDŁO: BM REFLEX

Paliwa na stacjach drożeją, bo OPEC+ podnosi wydobycie zbyt wolno w stosunku do wzrostu popytu. Ceny podnosi również ryzyko inwazji Rosji na Ukrainę. Co prawda w ciągu ostatniego tygodnia obserwujemy lekki spadek ceny – ale paliwo, które klienci wlewają dziś do baków powstało z ropy kupowanej miesiąc temu.

ROPA BRENT
ROPA BRENT – ŹRÓŁO: XTB

A to oznacza, że paliwa będą wciąż drożeć – mówi BIZNES24 Urszula Cieślak z BM Reflex. Co prawda wzrost cen w najbliższym tygodniu może nie być już tak dynamiczny jak w ciągu ostatnich 7 dni – bo hamuje go m.in. umocnienie złotego do którego przyczyniły się m.in. zapowiedzi prezesa NBP Adama Glapińskiego o zamiarze walki z inflacją m.in. przez wspieranie silnego złotego – ale 5.5 złotego jako średnią cenę dla całej Polski możemy zobaczyć w ciągu kilku najbliższych dni.

Zdaniem Urszuli Cieślak w najbliższym czasie kierowcy powinni być zadowoleni, jeśli ceny paliw zatrzymają się poniżej 6 złotych za litr.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENY PALIW W OKOLICACH 5.5 ZŁ. WRÓCIMY POWYŻEJ 6 ZŁOTYCH?
CENY PALIW W OKOLICACH 5.5 ZŁ. WRÓCIMY POWYŻEJ 6 ZŁOTYCH?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Podwyżki stóp procentowych zaczynają działać. W kwietniu Polacy spłacili więcej kredytów, niż zaciągnęli nowych - wynika z opublikowanych dziś przez NBP danych o podaży...

POLSKA

Wizyty na stacjach benzynowych w ostatni weekend przyprawiły o ból głowy kierowców. Do wysokich cen oleju napędowego teraz dołączyła benzyna - popularna 95 na...

ŚWIAT

Przywódcy G7 podczas niedzielnego wirtualnego spotkania zobowiązali się do stopniowego zmniejszania zależności od rosyjskiej energii poprzez stopniowe wycofywanie lub zakaz importu rosyjskiej ropy. Szefowie...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Krajowa Grupa Spożywcza staje się coraz bardziej realnym bytem. Holding spożywczy ma ruszyć po opublikowanej uchwale Rady Ministrów, a to najpóźniej...

%d bloggers like this: