Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

CENY PALIW NAJWYŻSZE OD 7 LAT

Początek wakacji rozpoczyna się w momencie gwałtownego wzrostu cen benzyn i oleju napędowego na stacjach.
Według wyliczeń BM Reflex ceny benzyny i oleju napędowego są już nie tylko najwyższe w tym roku, ale też najwyższe od 7 lat..

CENY PALIW NAJWYŻSZE OD 7 LAT

Mijający tydzień przyniósł bowiem kolejne podwyżki cen na stacjach i to wyższe niż w poprzednim tygodniu. Średnio w skali tygodnia ceny benzyny i oleju rosły o ok. 10-11 gr na litrl, podczas gdy w poprzednim tygodniu wzrosty wynosiły średnio o 6 -8 gr na litrze – wylicza BM Reflex.
Ze względu na trwały wzrost cen hurtowych to jeszcze nie koniec podwyżek cen na stacjach. W czerwcu benzyna bezołowiowa 95 w hurcie zdrożała o około 38 grosze na litrze, a olej napędowy o około 24 grosze na litrze. Ten wzrost będzie się dalej przekładał na ceny paliw na stacjach, zwłaszcza w przypadku benzyny. Dopóki ceny ropy Brent będą pozostawały na poziomie 74-76 dolarów za baryłkę, nie ma szansy na obniżki cen na stacjach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny paliw znów rosną - i to o aż o sześć do ośmiu groszy w ciągu tygodnia. Podwyżki, o których informuje BM Reflex, zjadły...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.