Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

OTOCZENIE MAKRO

CENY PALIW NAJWYŻSZE OD 7 LAT

Początek wakacji rozpoczyna się w momencie gwałtownego wzrostu cen benzyn i oleju napędowego na stacjach.
Według wyliczeń BM Reflex ceny benzyny i oleju napędowego są już nie tylko najwyższe w tym roku, ale też najwyższe od 7 lat..

CENY PALIW NAJWYŻSZE OD 7 LAT

Mijający tydzień przyniósł bowiem kolejne podwyżki cen na stacjach i to wyższe niż w poprzednim tygodniu. Średnio w skali tygodnia ceny benzyny i oleju rosły o ok. 10-11 gr na litrl, podczas gdy w poprzednim tygodniu wzrosty wynosiły średnio o 6 -8 gr na litrze – wylicza BM Reflex.

Ze względu na trwały wzrost cen hurtowych to jeszcze nie koniec podwyżek cen na stacjach. W czerwcu benzyna bezołowiowa 95 w hurcie zdrożała o około 38 grosze na litrze, a olej napędowy o około 24 grosze na litrze. Ten wzrost będzie się dalej przekładał na ceny paliw na stacjach, zwłaszcza w przypadku benzyny. Dopóki ceny ropy Brent będą pozostawały na poziomie 74-76 dolarów za baryłkę, nie ma szansy na obniżki cen na stacjach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że w poniedziałek zacznie działać embargo Unii Europejskiej na rosyjską ropę rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Jakubem Boguckim, analitykiem rynku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O biletach lotniczych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Denizem Rymkiewiczem z eSky.pl.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że indeks PMI dla przemysłu w Polsce zwiastuje niewielką nadzieję rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

Sticky Post

Minęły już 3 miesiące od czasu, gdy ekipa BIZNES24 pojechała relacjonować Forum Ekonomiczne w Karpaczu elektrycznym busem Mercedesa. Ale nawet na chwilę nie minęło...

%d bloggers like this: