Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

CENY NA ORLENIE MOGĄ BYĆ JESZCZE WYŻSZE

CENY NA ORLENIE
foto: pixabay.com

PKN Orlen oczekuje cen ropy Brent w przedziale 90-110 USD/b, spodziewa się także przejściowego wzrostu marż rafineryjnych na rynkach europejskich w najbliższych kwartałach.

Tak wysokie ceny mają być efektem spadku popytu na skutek spowolnienia gospodarczego, dalszego uwalniania rezerw strategicznych ropy przez USA oraz mocnego dolara przy deklarowanym niższym wydobyciu przez OPEC+ o 2 miliony baryłek dziennie.

CZYTAJ TEŻ: ORLEN POZWANY ZA FUZJĘ Z PGNIG

PKN spodziewa się przejściowego wzrostu marż na rynkach europejskich w najbliższych kwartałach w efekcie wzrostu popytu na diesla ze strony sektora energetycznego, który wykorzystuje diesla jako substytut dla gazu ziemnego.

Spółka Oczekuje utrzymania marż petrochemicznych na poziomie ok. 1000 EUR/t w efekcie spadku popytu na produkty petrochemiczne na skutek spowolnienia gospodarczego oraz potencjalnego negatywnego wpływu wzrostu cen ropy i gazu ziemnego.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENY NA ORLENIE MOGĄ BYĆ JESZCZE WYŻSZE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kolejnym zwrocie w sprawie pozwów „wiborowych” rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z dr Sebastianem Frejowskim z kancelarii Frejowski i Wspólnicy.

%d bloggers like this: