Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

CENY MIESZKAŃ WZROSŁY O 30% OD PANDEMII

CENY MIESZKAŃ

Akty notarialne nie kłamią. Mieszkania w największych polskich miastach są średnio nawet o 30 procent droższe niż przed pandemią – wynika z analizy bankier.pl.

Przez ostatnie trzy lata średnie ceny transakcyjne mieszkań wzrosły od 16 procent w Gdańsku do blisko 33 procent w Łodzi. Są to ceny mieszkań o powierzchni od 35 do 60 metrów kwadratowych wpisywane w aktach notarialnych. Przed pandemią średnia cena metra kwadratowego wynosiła blisko 5.5 tysiąca zł i 9.4 tysiąca zł w Warszawie. W drugim kwartale tego roku było to już ponad 7,2 tysiąza zł w Łodzi i ponad 11.5 tysiąca w stolicy. Z danych wynika, że próg 10 tysięcy zł za metr kwadratowy został przekroczony jeszcze w Krakowie i Wrocławiu, a w Gdańsku do jego osiągnięcia zabrakło zaledwie 9 zł.

CZYTAJ TEŻ: ONDE Z KONTRAKTAMI NA SETKI MILIONÓW

Przez trzy lata poza Gdańskiem średnie ceny transakcyjne wzrosły o 20 procent w przypadku mieszkań o powierzchni od 35 do 60 metrów kwadratowych. W przypadku mieszkań najmniejszych o powierzchni poniżej 35 metrów kwadratowych podwyżka wyniosła ponad 29 procent na rynku warszawskim.

Najmniej podatne na wzrosty stawek w ostatnich trzech latach były mieszkania o powierzchni przekraczającej 80 metrów kwadratowych. W Łodzi średnie kwoty płacone za nie wzrosły o ponad 27 procent, ale już w Gdańsku podwyżka wyniosła 15,1 procent, w Warszawie 8,2 procent, a w Poznaniu 6 procent.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENY MIESZKAŃ WZROSŁY O 30% OD PANDEMII

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy inflacja może „wyskoczyć” z celu inflacyjnego i czy z tym mogą się wiązać zmiany w stopach procentowych w najbliższych kwartałach, rozmawiał...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wzrostach cen surowców na giełdach oraz przyczynach tych wzrostów rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dorotą Sierakowską, analityczką Biura Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co po odmrożeniu tarcz na prąd czeka na rachunkach rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jakubem Rybackim, ekonomistą Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

CENY

Benzyna PB95 już przebiła 7 zł/l.