Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

CENY MIESZKAŃ WZROSŁY O 30% OD PANDEMII

CENY MIESZKAŃ

Akty notarialne nie kłamią. Mieszkania w największych polskich miastach są średnio nawet o 30 procent droższe niż przed pandemią – wynika z analizy bankier.pl.

Przez ostatnie trzy lata średnie ceny transakcyjne mieszkań wzrosły od 16 procent w Gdańsku do blisko 33 procent w Łodzi. Są to ceny mieszkań o powierzchni od 35 do 60 metrów kwadratowych wpisywane w aktach notarialnych. Przed pandemią średnia cena metra kwadratowego wynosiła blisko 5.5 tysiąca zł i 9.4 tysiąca zł w Warszawie. W drugim kwartale tego roku było to już ponad 7,2 tysiąza zł w Łodzi i ponad 11.5 tysiąca w stolicy. Z danych wynika, że próg 10 tysięcy zł za metr kwadratowy został przekroczony jeszcze w Krakowie i Wrocławiu, a w Gdańsku do jego osiągnięcia zabrakło zaledwie 9 zł.

CZYTAJ TEŻ: ONDE Z KONTRAKTAMI NA SETKI MILIONÓW

Przez trzy lata poza Gdańskiem średnie ceny transakcyjne wzrosły o 20 procent w przypadku mieszkań o powierzchni od 35 do 60 metrów kwadratowych. W przypadku mieszkań najmniejszych o powierzchni poniżej 35 metrów kwadratowych podwyżka wyniosła ponad 29 procent na rynku warszawskim.

Najmniej podatne na wzrosty stawek w ostatnich trzech latach były mieszkania o powierzchni przekraczającej 80 metrów kwadratowych. W Łodzi średnie kwoty płacone za nie wzrosły o ponad 27 procent, ale już w Gdańsku podwyżka wyniosła 15,1 procent, w Warszawie 8,2 procent, a w Poznaniu 6 procent.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENY MIESZKAŃ WZROSŁY O 30% OD PANDEMII

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: