Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

NIERUCHOMOŚCI

CENY MIESZKAŃ ROSNĄ ZA SZYBKO

Ceny mieszkań mają dalszy potencjał do wzrostu, ale nie powinien być on już tak gwałtowny, jak dotychczas w 2023 r., ocenia prezes Dom Development Jarosław Szanajca.

KREDYTY Z WIBOREM

Jak powiedział podczas prezentacji wyników kwartalnych szef tego największego rodzimego dewelopera mieszkaniowego, w długofalowej perspektywie obserwowany w 2023 r. wzrost cen mieszkań jest zbyt wysoki jak na stabilny rynek, ale powinien się unormować wraz z większą podażą. Jej jest bardzo mało, ale wzrost cen spowodował, że sporo firm deweloperskich, które miały kłopoty z uruchomieniem projektów na skutek ich niskiej opłacalności ruszyło powoli z projektami.

Szanajca dodał jednak, że przy zdrowym popycie jest jeszcze potencjał do stopniowego wzrostu cen lokali.

W trzecim kwartale tego roku DomDevelopment sprzedał nieco ponad 1 tys. mieszkań tj. o 54 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2022 r.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d