Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

CENY GAZU W 3Q OK. 150 EUR/MWH

Ponad 163 euro za megawatogodzinę – trzeba płacić za gaz w sierpniowych kontraktach na gaz na holenderskiej giełdzie TTF. Prognozy nie są optymistyczne i zakładają utrzymanie się wysokich poziomów cen gazu w 3 kwartale w okolicach 150 euro za megawatogodzinę – tak szacują analitycy GoldmanSachs. Ich zdaniem szanse na szybkie przywrócenie pełnych dostaw surowca przez gazociąg Nord Stream 1 są znikome.

CENY GAZU W 3Q OK. 150 EUR/MWH

Na taki scenariusz przygotowuje się niemiecki rząd. Wczoraj przedstawił zarys przepisów, które będą pozwalały na wsparcie przedsiębiorstw energetycznych, a w skrajnych przypadkach ratowanie ich w związku z wysokimi cenami gazu.

Niemiecki minister gospodarki zapowiedział, też że w przypadku braków w dostawach gazu, priorytetowo będą traktowane gospodarstwa domowe.

Przyznał, że sytuacja na rynku gazu jest wyjątkowo trudna.
Niemcy nie otrzymują tyle gazu, ile powinny od Rosji, dlatego jak zaznacza niemiecki rząd konieczne będzie kupowanie surowca na rynku, po wyższej cenie.
Stąd pomysł by wdrożyć system, który w razie szybko rosnących cen gazu umożliwiał równomierne rozłożenie kosztów na firmy energetyczne i na klientów.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Bez kategorii

UOKIK uniewinnia Orlen i Lotos od wysokich cen paliw. Urząd twierdzi, że to gigantyczne wzrosty postanowił sprawdzić, czy horrendalne ceny na dystrybutorach to skutek...

BIZNES I POLITYKA

Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych środków. A tym może się wydawać współpraca pracodawców ze związkowcami. Mimo że nie zawsze było im po drodze, strony zjednoczyły...

UE

Lipcowa sprzedaż detaliczna w Niemczech na rekordowo niskim poziomie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

UKOiK skontroluje banki. O tym jak UKOiK zamierza przyjrzeć się praktykom banków w procedurze udzielania wakacji kredytowych i o regulacji cen gazu, oraz węgla...

%d bloggers like this: