Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

CENY ENERGII GŁÓWNYM ZMARTWIENIEM FIRM NA 2024 ROK

Ceny energii jednym z głównych zmartwień przedsiębiorców. Cztery na pięć firm zapytanych przez Polski Instytut Ekonomiczny obawia się wzrostu cen prądu, gazu i paliw w przyszłym roku.

FIT FOR 55

Obawy o ceny energii są powiązane m.in. z przewidywaniami dotyczącymi wojny w Ukrainie. 57 procent przedsiębiorców nie spodziewa się końca tej wojny w 2024 roku. W lutym miną dwa lata od chwili rozpoczęcia najazdu Rosji na Ukrainę.

Podobny odsetek zapytanych spodziewa się wzrostu inflacji w przyszłym roku. I to zła wiadomość dla inflacji – bo im częściej się na nią godzimy tym szybciej rośnie. Mimo oczekiwań przyspieszenia wzrostu cen – podwyżek stóp spodziewa się mniej, niż połowa ankietowanych – dokładnie 40 procent.

Na podobnym poziomie wypadają oczekiwania odnośnie do wzrostu stopy bezrobocia. Trudno powiedzieć, czy oczekiwania dotyczące bezrobocia są dla przedsiębiorców utrudzonych poszukiwaniem pracowników nadzieją – czy zmartwieniem. To wysokie zatrudnienie powoduje bowiem, że klientów na towary i usługi nie brakuje.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENY ENERGII GŁÓWNYM ZMARTWIENIEM FIRM NA 2024 ROK

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wypłacie dywidendy rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Jarczyńskiem, prezesem Arctic Paper.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czym jest fundacja rodzinna i jakie niesie za sobą następstwa przeniesienie majątku do ustanowionej fundacji rodzinnej (na przykładzie Daniela Obajtka) rozmawiał Marcin...