Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

CENY DREWNA W 2022 R. NIE SPADNĄ – PROGNOZUJĄ NIEMCY

Ceny drewna w 2022 roku nie spadną – uważają niemieccy rzemieślnicy, pracujący na największym rynku budowlanym Europy. A poziom cen w Niemczech wpływa na ceny w Polsce.

CENY DREWNA W 2022 R. NIE SPADNĄ - PROGNOZUJĄ NIEMCY

Telewizja N-TV publikuje rozmowę z Hansem Peterem Wollseiferem, szefem niemieckiego cechu rzemieślników działających na największym w Europie rynku budowlanym.

CENY DREWNA W 2022 R. NIE SPADNĄ NAWET, JEŚLI ZAOPATRZENIE SIĘ POPRAWI

Wollseifer spodziewa się, że nawet jeśli niedobory materiałów budowlanych – szczególnie drewna – zostaną częściowo zasypane, to i tak ceny zdaniem pozostaną o wiele wyższe, niż przed pandemią. Wollseifer narzeka również na problemy podobne z jakimi zmagają się firmy w Polsce.

Ceny drewna w 2022 roku nie spadną - prognozują Niemcy
Ceny drewna w 2022 roku nie spadną – prognozuje Hans Peter Wollseifer, przewodniczący Zrzeszenia Niemieckich Rzemieślników, FOT.: https://www.hanspeterwollseifer.de/

Chodzi o przetargi z ustalonymi na sztywno cenami. O ile prywatni inwestorzy rozumieją wzrost cen i godzą się na renegocjacje umów – o tyle publiczne instytucje przerzucają cały koszt podwyżek na wykonawców – utyskuje szef niemieckich rzemieślników.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Dlaczego gaz tak drożeje, skoro PGNiG kupuje większość według długoterminowego kontraktu jamalskiego – pyta w BIZNES24 prof. Grażyna Ancyparowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej, zszokowana...