Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

CENY CIEPŁA BĘDĄ ROSŁY

Minister Finansów powtarza, że inflacja będzie spadać. Takie zdanie ministra Tadeusza Kościńskiego możemy dziś przeczytać w wywiadzie dla SuperExpressu. Ale zapowiedzi prasowe swoje, a ustawy swoje. W ślad za prądem i gazem teraz zacznie drożeć ciepło.

Polski Ład podniesie koszty wynagrodzeń
Minister Finansów Tadeusz Kościński, FOT.: MF

Rząd zaplanował na ostatnie trzy miesiące roku prace nad strategią dla ciepłownictwa, dostosowującą ten sektor do wyzwań związanych z ograniczaniem emisji dwutlenku węgla. A elementem strategii ma być „urealnienie cen ciepła systemowego”- czytamy w wykazie pracy legislacyjnych i programowych rządu. Urealnienie – czyli podwyżka. Ceny ciepła systemowego – czyli gorącej wody dostarczanej do mieszkań i domów rurami z ciepłowni – są obecnie regulowane, podobnie jak ceny prądu, czy gazu dla gospodarstw domowych. Rząd zamierza osiągnąć owo „urealnienie” przez zmianę zasad regulowania cen, a być może nawet ich uwolnienie.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Ceny drewna 2022? Branża obawia się powtórki z 2021 roku Ceny tarcicy już rosną – mówi w BIZNES24 Rafał Szefler, dyrektor Polskiej Izby Gospodarczej...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

CENY

Gazprom wezwał Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo do arbitrażu. Rosyjska spółka chce zmiany ceny gazu w kontrakcie jamalskim. PGNIG nie widzi do tego podstaw.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Podwyżki cen w Polsce to główny temat rozmowy Romana Młodkowskiego z Andrzejem Kubisiakiem, wicedyrektorem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.