Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY – W 2022 WYBÓR PROJEKTANTA

Zarząd spółki Centralny Port Komunikacyjny rozpoczyna proces wyboru głównego projektanta Portu Solidarność. Projekt opiera się na stworzeniu wizualizacji terminalu głównego, rozplanowania powierzchni lotniska i projektu infrastruktury kolejowej połączonej z największymi miastami w Polsce.

CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY
Źródło: Pexels

W 2022 roku spółka Centralny Port Komunikacyjny wyłoni projekt lotniska Port Solidarność, który zostanie złożony w wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Według zarządu prace przygotowawcze mają się rozpocząć przed końcem 2023 roku. Spółka liczy na współpracę z największymi pracowniami architektonicznymi m.in. tymi co projektowały lotnisko Seul Incheon, głównego konsultanta CPK.

Centralny Port Komunikacyjny – wykup gruntów

Dodatkowo spółka będzie kontynuować wykup gruntów, na których ma powstać Port Solidarność. W 2020 i 2021 roku do programu Dobrowolnych Nabyć Gruntów zgłosiło się ponad 200 właścicieli ziemskim, z którymi zarząd CPK podpisał już akty notarialne.

CZYTAJ TEŻ: GLOBALNE ŁAŃCUCHY DOSTAW WYCHODZĄ Z MODY. HUGO BOSS PRZENOSI SZYCIE BLIŻEJ EUROPY

Projekt budowy największego lotniska w Środkowej Europie zakłada zakup 3000 hektarów ziemi i wybudowanie 1000 kilometrów trakcji kolejowej. Wszystko po to, żeby lotnisko mogło obsłużyć 45 milionów pasażerów rocznie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY - W 2022 WYBÓR PROJEKTANTA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

Lufthansa zamierza spłacić pomoc publiczną przed wyborami w Niemczech - informuje Reuters. Chodzi o pomoc, którą spółka otrzymała podczas pandemii.

UE

Ważne zmiany na unijnym niebie - loty będą trwały krócej i będą emitować mniej CO2. Unia Europejska porozumiała się w czwartek co do reformy...

%d bloggers like this: