Connect with us

Hi, what are you looking for?

GAMING

CD PROJEKT ZASKOCZYŁ WYNIKAMI

CD Projekt pozytywnie zaskoczył wynikami za drugi kwartał. Te były duże lepsze niż zakładały prognozy. Zysk spółki był o 125% wyższy od oczekiwań i przekroczył 72 miliony złotych. Po wynikach CD Projekt rośnie ponad 10%.

Dla porównania, w ubiegłym roku zysk wzrósł o ponad 32 procent.

Grupa zwiększyła przychody o 60 procent wobec 2020 roku. Te sięgnęły 273 miliona złotych – to również znacznie więcej od oczekiwań rynku na poziomie 181 miliona złotych.

Zysk operacyjny także urósł – w porównaniu z ubiegłym rokiem był o
36 procent większy.

Spółka podała, że zysk netto segmentu produkcji gier – czyli CD Projekt RED wzrósł o 47 procent wobec 2020 roku. Kwartalną stratę na poziomie przekraczającym 2.5 mln zł zaliczył z kolei GOG czyli platforma dystrybucji cyfrowej gier .

CD Projekt podał też, że na koniec drugiego kwartału wartość rezerw finansowych spółki sięgała 1,13 mld zł.

W kolejnych miesiąca spółka zacznie dostosować kultowego Wiedźmina 3 i najnowszego Cyberpunka pod najnowsze konsole 5 generacji, a także rozpoczyna prace projektowe nad dodatkiem do gry Cyberpunk. Daty premiery sequela nie podano podczas konferencji wynikowej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto - o ponad 1/5...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.