Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CD PROJEKT ZASKOCZYŁ WYNIKAMI

CD Projekt pozytywnie zaskoczył wynikami za drugi kwartał. Te były duże lepsze niż zakładały prognozy. Zysk spółki był o 125% wyższy od oczekiwań i przekroczył 72 miliony złotych. Po wynikach CD Projekt rośnie ponad 10%.

CD PROJEKT ZASKOCZYŁ WYNIKAMI

Dla porównania, w ubiegłym roku zysk wzrósł o ponad 32 procent.

Grupa zwiększyła przychody o 60 procent wobec 2020 roku. Te sięgnęły 273 miliona złotych – to również znacznie więcej od oczekiwań rynku na poziomie 181 miliona złotych.

Zysk operacyjny także urósł – w porównaniu z ubiegłym rokiem był o
36 procent większy.

Spółka podała, że zysk netto segmentu produkcji gier – czyli CD Projekt RED wzrósł o 47 procent wobec 2020 roku. Kwartalną stratę na poziomie przekraczającym 2.5 mln zł zaliczył z kolei GOG czyli platforma dystrybucji cyfrowej gier .

CD Projekt podał też, że na koniec drugiego kwartału wartość rezerw finansowych spółki sięgała 1,13 mld zł.

W kolejnych miesiąca spółka zacznie dostosować kultowego Wiedźmina 3 i najnowszego Cyberpunka pod najnowsze konsole 5 generacji, a także rozpoczyna prace projektowe nad dodatkiem do gry Cyberpunk. Daty premiery sequela nie podano podczas konferencji wynikowej.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...