Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

WYNIKI

CD PROJEKT ZAROBIŁ W I KWARTALE

CD Projekt jest firmą, o której wciąż myśli się głównie w kategoriach sukcesu lub fiaska premiery – jak było z premierą Cyberpunka – i w oparciu o premiery szacuje się, czy powinna jeszcze drożeć lub tanieć. Ale oprócz wielkich premier, CD Porjekt prowadzi codzienny biznes polegający nie tylko na pracach nad nowymi grami – ale też na sprzedaży tych, które zostały już wprowadzone na rynek. I nieźle na nich zarabia.

CD PROJEKT CHCE ZAROBIĆ
źrodło: CD Projekt

W pierwszym kwartale tego roku CD Projekt sprzedał towary, usługi i materiały za prawie 227 milinów złotych (226 mln 785 tysięcy). To powinno cieszyć inwestorów, bo 1 kwartał ubiegłego roku przyniósł o 52 miliony złotych mniej.

Czyli tegoroczny wynik jest o 30% lepszy. Głównie dzięki Cyberpunkowi, którego sprzedaż napędzał dodatek Widmo wolności. 10 maja, jak chwali się zarząd CD Projektu w informacji prasowej, Cyberpunk osiągnął 95% pozytywnych recenzji w ciągu 30 dni na platformie Steam – co też dobrze przygotowuje grunt pod nowe produkcje z uniwersum Cyberpunka – twierdzi Zarząd.

CD Projekt okazał się też całkiem rentowną firmą. W pierwszym kwartale zysk netto osiągnął 100 milionów zł, 44% więcej, niż przed rokiem. Jest to też 44-oprocentowna rentowność na poziomie zysku netto. I to wzrostu wydatków na prace badawcze z niecałego półtora miliona złotych do 20 milionów złotych – rozumiemy przez to rozwijanie nowych gier.

Firma zapowiada, że do pracy nad nowymi grami lub wersjami gier ma przygotowaną gotówkę, więc prace pójdą szybko.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.