Connect with us

Hi, what are you looking for?

GAMING

CD PROJEKT -8% NA OTWARCIU PO SŁABYCH WYNIKACH – ALE OBRONIŁ 150 ZŁ

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy i zaledwie jedna trzecia tego ile CD Projekt przeznaczył na premie dla zarządu za 2020 rok.

Pierwsze transakcje na akcjach CD Projektu w okolicach 153-155 zł, co oznacza kurs niższy o ok. 8 procent, niż w poniedziałek na zamknięciu. Obroty do południa wynosiły 170 mln zł – i były największymi obrotami wśród spółek na GPW.

Przychody ze sprzedaży warszawskiego studia wyniosły natomiast 197 mln zł wobec oczekiwań rynku na poziomie 219 mln zł.
Przychody okazały sie też o 89 procent niższe niż w czwartym kwartale 2020 roku, kiedy na rynek trafiła najnowsza produkcja warszawskiej spółki, czyli Cyberpunk 2077, co zdaje się potwierdzać obawy, że ostatnia gra CD Projektu w tym roku sprzedaje sie bardzo słabo.
Spółka w raporcie za pierwszy kwartał nie podała w ilu egzemplarzach sprzedał się Cyberpunk. Rykowi analitycy szacowali sprzedaż w minionym kwartale na 600 tys. sztuk.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

KSIĄŻKI O BIZNESIE

W programie Pieniądze z Papieru rozmowa z drem Andrzejem Jeznachem, przedsiębiorcą i teoretykiem zarządzania, autorem książki "Szef, którego szukamy"

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.