Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CD PROJEKT -8% NA OTWARCIU PO SŁABYCH WYNIKACH – ALE OBRONIŁ 150 ZŁ

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy i zaledwie jedna trzecia tego ile CD Projekt przeznaczył na premie dla zarządu za 2020 rok.

CD PROJEKT
CYBERPUNK

Pierwsze transakcje na akcjach CD Projektu w okolicach 153-155 zł, co oznacza kurs niższy o ok. 8 procent, niż w poniedziałek na zamknięciu. Obroty do południa wynosiły 170 mln zł – i były największymi obrotami wśród spółek na GPW.

CD PROJEKT – PRZYCHODY

Przychody ze sprzedaży warszawskiego studia wyniosły natomiast 197 mln zł wobec oczekiwań rynku na poziomie 219 mln zł.
Przychody okazały sie też o 89 procent niższe niż w czwartym kwartale 2020 roku, kiedy na rynek trafiła najnowsza produkcja warszawskiej spółki, czyli Cyberpunk 2077, co zdaje się potwierdzać obawy, że ostatnia gra CD Projektu w tym roku sprzedaje sie bardzo słabo.
Spółka w raporcie za pierwszy kwartał nie podała w ilu egzemplarzach sprzedał się Cyberpunk. Rykowi analitycy szacowali sprzedaż w minionym kwartale na 600 tys. sztuk.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

RYNKI

Microsoft kupuje Blizzarda za gigantyczne prawie 70 miliardów dolarów. Akcje CD Projektu w górę o nawet 7 procent.

ŚWIAT

CD Projekt zawarł settlement term sheet w związku z ugodą w postępowaniu toczącym się przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej KaliforniI, potwierdziła...

ŚWIAT

CD Projekt przystąpił do rozmów w sprawie ugody w ramach pozwu zbiorowego, jaki w USA wytoczyła spółce grupa posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod...