Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CD PROJEKT ZAPŁACI INWESTOROM. UGODA WS. CYBERPUNKA

CD Projekt podpisał ugodę z inwestorami, które poczuły się oszukane szumnymi zapowiedziami – i nieudanym debiutem Cyberpunka. Pozew zbiorowy w tej sprawie został złożony przed rokiem w USA. Dokument ugody oraz wniosek o wstępne zatwierdzenie zostanie złożony do sądu w Kalifornii, który prowadzi sprawę.

ADAM KICIŃSKI, PREZES CD PROJEKT, W DNIU DEBIUTU CYBERPUNKA, GRUDZIEŃ 2021
ADAM KICIŃSKI, PREZES CD PROJEKT, W DNIU DEBIUTU CYBERPUNKA, GRUDZIEŃ 2021

Pierwszy pozew przeciwko CD Projektowi trafił do sądu w grudniu 2020 roku kolejny w styczniu 2021, a w sumie złożone zostały 4, które sąd połączył w ramach pozwu zbiorowego.

CZYTAJ TEŻ: ROBINHOOD NA RÓWNI POCHYŁEJ. MEME STOCKS ROK PO MANII

CD Projekt zapłaci inwestorom – zarzuty

Prawnicy w imieniu swoich klientów zarzucali producentowi Cyberpunka 2077 składanie fałszywych oświadczeń oraz pomijanie w komunikacji do inwestorów faktu, że gra od debiutu nie działała prawidłowo na konsolach Xbox i Playstation starszej generacji. Z powodu tej słabości Cyberpunka najpierw Sony, a później Microsoft usunęły grę ze swoich sklepów, a CD Projekt musiał zwracać graczom pieniądze. To wpłynęło na spadek kursu akcji na czym miała stracić skarżąca spółkę grupa posiadaczy amerykańskich instrumentów finansowych opartych o akcje CD Projektu .

KURS CD PROJEKT
KURS CD PROJEKT, ŹRÓDŁO GOOGLE FINANCE

CD Projekt zapłaci inwestorom – ale tylko tym, którzy złożyli pozew

Zgodnie z podpisanym w grudniu ubiegłego roku wstępnym porozumieniem CD Projekt wraz z ubezpieczycielem zobowiązał się wypłacić skarżącym 1.85 mln dolarów. Z kolei skarżący zobowiązali się do wycofania roszczeń wobec spółki i jej zarządu.

CD Projekt tłumaczy, że zdecydował się na zawarcie ugody, mając na uwadze: czas i koszt dalszego prowadzenia postępowania w USA, które mogłyby się pojawić niezależnie od postanowień sądu oraz zgodnie z rekomendacją kancelarii amerykańskiej reprezentującej spółkę oraz pozostałych pozwanych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CD PROJEKT ZAPŁACI INWESTOROM. UGODA WS. CYBERPUNKA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Stalprofil ze stratą blisko 6 mln zł netto.

GPW

Zysk Ultimate Games wyniósł niemal 7 mln zł.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inwestycjach, które mogą zapewnić dużą stopę zwrotu w 2023 r. rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Zaorskim z BigShortBet$.

GPW

Fenomenalny debiut spółki Olymp na rynku NewConnect. Kurs na otwarciu wzrósł o ponad 49 proc. do 1,30 zł. Po południu akcje kosztowały już 2.25...

%d bloggers like this: