Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CD PROJEKT ZAPŁACI INWESTOROM. UGODA WS. CYBERPUNKA

CD Projekt podpisał ugodę z inwestorami, które poczuły się oszukane szumnymi zapowiedziami – i nieudanym debiutem Cyberpunka. Pozew zbiorowy w tej sprawie został złożony przed rokiem w USA. Dokument ugody oraz wniosek o wstępne zatwierdzenie zostanie złożony do sądu w Kalifornii, który prowadzi sprawę.

ADAM KICIŃSKI, PREZES CD PROJEKT, W DNIU DEBIUTU CYBERPUNKA, GRUDZIEŃ 2021
ADAM KICIŃSKI, PREZES CD PROJEKT, W DNIU DEBIUTU CYBERPUNKA, GRUDZIEŃ 2021

Pierwszy pozew przeciwko CD Projektowi trafił do sądu w grudniu 2020 roku kolejny w styczniu 2021, a w sumie złożone zostały 4, które sąd połączył w ramach pozwu zbiorowego.

CZYTAJ TEŻ: ROBINHOOD NA RÓWNI POCHYŁEJ. MEME STOCKS ROK PO MANII

CD Projekt zapłaci inwestorom – zarzuty

Prawnicy w imieniu swoich klientów zarzucali producentowi Cyberpunka 2077 składanie fałszywych oświadczeń oraz pomijanie w komunikacji do inwestorów faktu, że gra od debiutu nie działała prawidłowo na konsolach Xbox i Playstation starszej generacji. Z powodu tej słabości Cyberpunka najpierw Sony, a później Microsoft usunęły grę ze swoich sklepów, a CD Projekt musiał zwracać graczom pieniądze. To wpłynęło na spadek kursu akcji na czym miała stracić skarżąca spółkę grupa posiadaczy amerykańskich instrumentów finansowych opartych o akcje CD Projektu .

KURS CD PROJEKT
KURS CD PROJEKT, ŹRÓDŁO GOOGLE FINANCE

CD Projekt zapłaci inwestorom – ale tylko tym, którzy złożyli pozew

Zgodnie z podpisanym w grudniu ubiegłego roku wstępnym porozumieniem CD Projekt wraz z ubezpieczycielem zobowiązał się wypłacić skarżącym 1.85 mln dolarów. Z kolei skarżący zobowiązali się do wycofania roszczeń wobec spółki i jej zarządu.

CD Projekt tłumaczy, że zdecydował się na zawarcie ugody, mając na uwadze: czas i koszt dalszego prowadzenia postępowania w USA, które mogłyby się pojawić niezależnie od postanowień sądu oraz zgodnie z rekomendacją kancelarii amerykańskiej reprezentującej spółkę oraz pozostałych pozwanych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CD PROJEKT ZAPŁACI INWESTOROM. UGODA WS. CYBERPUNKA

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Rzeź na GPW - najgorsza sesja od marca 2020 roku.

GPW

Allegro mocno w dół po wynikach za pierwsze półrocze i zapowiedzi rewizji przewidywań na najbliższe lata. Zysk netto spadł rok do roku o czterdzieści...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

%d bloggers like this: