Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

CD PROJEKT ROZPOCZĄŁ ROZMOWY WS. UGODY ZE SKARŻĄCYMI SPÓŁKĘ W USA

CD Projekt przystąpił do rozmów w sprawie ugody w ramach pozwu zbiorowego, jaki w USA wytoczyła spółce grupa posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami „OTGLY” oraz „OTGLF” i opartych na akcjach CD Projekt. Na czas rozmów sąd okręgowy w Kalifornii zawiesił postępowanie.

CD PROJEKT ROZPOCZĄŁ ROZMOWY WS. UGODY ZE SKARŻĄCYMI SPÓŁKĘ W USA

Spółka zaznacza w komunikacie, że przystąpienie do rozmów ws. ugody ze skarżącymi nie oznacza akceptacji jakichkolwiek zarzutów zawartych w pismach procesowych złożonych przez drugą stronę.

W razie osiągnięcia porozumienia i ugody, strony złożą wniosek do sądu o jej zatwierdzenie. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie sąd.
Pozwy przeciwko CD Projekt zostały złożone w grudniu ubiegłego roku i w styczniu tego roku.

Na drodze sądowej pozywający domagają się ustalenia, czy działania spółki związane z premierą gry „Cyberpunk 2077” stanowiły naruszenie przepisów federalnych, poprzez wprowadzenie inwestorów w błąd i doprowadzając ich do strat. Zdaniem pozywających niemożliwe było granie w „Cyberpunka” na systemach Xbox i PlayStation starszej generacji przez dużą liczbę błędów.
„Cyberpunk 2077” zadebiutował 10 grudnia ubiegłego roku na platformach PC, PlayStation i Xbox oraz w usługach streamingowych Stadia i GeForce Now.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: