Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CD PROJEKT PRZESUWA PREMIERY NA 22 R.

Mocna, ponad 7% przecena akcji CD Projekt po ogłoszeniu przesunięcia terminu wydania gier „Cyberpunk 2077“ i „Wiedźmin 3“ na nowe konsole.

Celem CD Projekt jest wydanie wersji gier na konsole nowej generacji w przyszłym roku . „Cyberpunk 2077” ma być wydany w pierwszym kwartale 2022 r., a „Wiedźmin 3: Dziki Gon” w drugim kwartale 2022 r. – podała spółka w komunikacie. Zarząd poinformował, że potrzebuje dodatkowego czasu na prace nad oboma projektami.

Analitycy przesunięcie premier oceniają negatywnie. Spodziewali się, że co najmniej jeden z zapowiadanych przez CD Projekt tytułów zadebiutuje na konsolach nowej generacji w tym roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

CD Projekt znowu w centrum zainteresowania inwestorów. Kurs akcji producenta Wiedźmina i Cyberpunka rósł ok. 16-tej o 4.5%, najmocniej ze wszystkich spółek w indeksie...

GPW

CD Projekt pozytywnie zaskoczył wynikami za drugi kwartał. Te były duże lepsze niż zakładały prognozy. Zysk spółki był o 125% wyższy od oczekiwań i...

GPW

Nie za tydzień, lecz 1 września CD Projekt opublikuje raport za pierwsze półrocze. Powód przesunięcia? Brak danych o sprzedaży.

RYNKI

Electronic Arts, jeden z największych konkurentów CD Projektu - przebił oczekiwania analityków. Zarobił netto między kwietniem a czerwcem ponad 200 milionów dolarów.