Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

CD PROJEKT KOŃCZY DZIEŃ PONAD 13% WZROSTEM. RENESANS CYBERPUNKA?

Polscy inwestorzy postanowili zagrać na nosie zagranicznym funduszom grającym na spadek kurs CD Projektu i podbijają notowania producenta Wiedźmina i Cyberpunka.

CD PROJEKT KOŃCZY DZIEŃ PONAD 13% WZROSTEM. RENESANS CYBERPUNKA?
Źródło: Facebook/Cyberpunk: Edgerunners

Na bardzo słabym rynku CD Projekt zaskoczył mocą i dzisiejszą sesję zakończył na poziomie 13.47 proc.

W ostatnim tygodniu kurs akcji CD Projektu zyskał już prawie 10 procent. Inwestorom zdaje się pomagać renesans zainteresowania Cyberpunkiem związany z udaną premierą Edgerunners – serialu opartego na uniwersum Cyberpunka, ostatniej produkcji CD Projektu. Jak podaje platforma z grami Steam, wczoraj w on-line cyberpunka grało ponad 130 tys. graczy – ponad dwa razy więcej niż poprzednich tygodniach.

CZYTAJ TEŻ: CD PROJEKT POWYŻEJ OCZEKIWAŃ ANALITYKÓW

Cyberpunk był w ostatnich dniach też najczęściej kupowana grą na Steamie, wyprzedzając m.in. ostatnią część gry Call of Duty.

Wzrost zainteresowania Cyberpunkiem przełożył się natychmiast na akcje CD Projektu. I to wbrew rosnącej liczbie podmiotów grających na spadek akcji polskiego producenta gier. W ubiegłym tygodniu do gry na spadek kursu włączył się fundusz Millennium International Management. Jak wynika z danych KNF obecnie aż siedem podmiotów gra na spadek kursu. W sumie w rejestrze KNF widnieją pozycje na rekordową sumę 4,6 proc. akcji producenta gier wideo.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV