Connect with us

Hi, what are you looking for?

GAMING

CD PROJEKT -9.10% NA ZAMKIĘCIU PO SŁABYCH WYNIKACH

Kurs CD Projekt ledwie obronił 150 zł – na zamknięciu akcje kosztowały 153.38 zł. Zdaniem Credit Suisse to i tak zbyt wiele.

140 złotych – tyle powinna kosztować jednak akcja CD Projekt – uważa analityk Credit Suisse Matthew Walker. Londyński analityk błyskawicznie zareagował na fatalne wyniki CD Projektu – ale wbrew powielanej przez wiele polskich mediów tezy – wcale nie jest to najniższa wycena CD Projektu.

Najniższa rekomendacja pochodzi bowiem od Bank of America Merril Lynch. Szef europejskiego działu analiz tego banku, Francuz Adrien de Saint Hilaire 16 grudnia ubiegłego roku – ledwie 6 dni po premierze Cyberpunka 2077 – wyznaczył cenę docelową CD Projektu na zaledwie 100 zł.


Wracając do dzisiejszej zmiany rekomendacji – analityk Credit Suisse spodziewa się, że w 2021 roku sprzeda się w sumie 7 milionów kopii Cyberpunka. Kiedy CD Projekt notowany był powyżej 450 złotych – plany sprzedaży opiewały na 30 milionów kopii w 2021 roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GAMING

CD Projekt pozytywnie zaskoczył wynikami za drugi kwartał. Te były duże lepsze niż zakładały prognozy. Zysk spółki był o 125% wyższy od oczekiwań i...

GAMING

Nie za tydzień, lecz 1 września CD Projekt opublikuje raport za pierwsze półrocze. Powód przesunięcia? Brak danych o sprzedaży.

RYNKI

Electronic Arts, jeden z największych konkurentów CD Projektu - przebił oczekiwania analityków. Zarobił netto między kwietniem a czerwcem ponad 200 milionów dolarów.

GAMING

Zgodnie z zapowiedziami CD Projektu w środę 21 lipca do graczy trafił dzisiaj mobilny "Wiedźmin: Pogromca Potworów". I podobnie jak w przypadku ostatniej superprodukcji...