Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CCC W DÓŁ O 1/5 W CIĄGU TYGODNIA. AKCJE NAJTAŃSZE OD ROKU

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce – do CCC należy prawie 1/5 rynku – spadł dziś poniżej 80 zł do najniższego poziomu od blisko roku.

CCC W DÓŁ O 1/5 W CIĄGU TYGODNIA. AKCJE NAJTAŃSZE OD ROKU

CCC w dół – wyniki

Gwałtownej przecenie CCC nie towarzyszą jakieś nowe oficjalne informacje, że coś złego dzieje się w spółce. Ostatnie twarde dane to wyniki za 3 kwartał 2021 r.
Największy w Polsce detalista obuwniczy – należy do niego nawet 1/5 rynku – zarobił wtedy netto 12 milionów złotych, co już wtedy nie wywołało entuzjazmu inwestorów.

CZYTAJ TEŻ: FATALNY DEBIUT HYDRA GAMES. AKCJE W DÓŁ PRAWIE O POŁOWĘ

Teraz rynek spekuluje, że także wyniki za ostatnie trzy miesiące ub.r, które tradycyjnie są najlepsze u spółek detalicznych nie porwą rynku.
Inwestorzy martwią się też, że ostatnie podwyżki stóp procentowych negatywnie wpłyną na zdolności obsługi zadłużenia przez CCC.

CCC W DÓŁ
EOBUWIE ZMIENIA NAZWĘ NA MODIVO

Eobuwie zmienia nazwę na Modivo

eobuwie.pl z Grupy CCC zmieniło nazwę na Modivo, podała spółka. Decyzja motywowana jest przede wszystkim planami dalszej ekspansji zagranicznej oraz giełdowego debiutu. Zmianie nie uległa nazwa platformy e-commerce.

Prezes CCC Marcin Czyczerski jesienią 2021 roku mówił w BIZNES24, że cała spółka zamierza mocno otworzyć się na sektor odzieżowy. Powód – rynek modowy jest znacznie większy, niż rynek samego obuwia. Zmiana nazwy Eobuwia na Modivo – oprócz oczywistych powodów, że nazwa Eobuwie ma swój marketingowy wydźwięk tylko w Polsce, tymczasem spółka działa również na szeregu innych spółek – jest również krokiem w stronę odejścia grupy od uzależnienia od rynku butów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CCC W DÓŁ O 1/5 W CIĄGU TYGODNIA. AKCJE NAJTAŃSZE OD ROKU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Rzeź na GPW - najgorsza sesja od marca 2020 roku.

GPW

Allegro mocno w dół po wynikach za pierwsze półrocze i zapowiedzi rewizji przewidywań na najbliższe lata. Zysk netto spadł rok do roku o czterdzieści...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

%d bloggers like this: