Connect with us

Hi, what are you looking for?

HANDEL

CCC REZYGNUJE ZE SZWAJCARII

CCC, polski potentat obuwniczy nie będzie próbował być potentatem w Szwjcarii. Firma sprzedaje swój tamtejszy biznes.

Chodzi o 100 proc. udziałów NG2 Suiss, właściciela marki Karl Voegele, których sprzedaż może przynieść firmie – jak dobrze pójdzie – nawet 60 milionów złotych. Szwajcarski biznes CCC kupi firma cm.shoes i GA Europe Cooperatief.

W ramach umowy CCC zagwarantowało sobie jednak możliwość dostarczania towarów do szwajcarskiej firmy, więc z rynkiem nie rozstanie się całkowicie. Nie będzie jednak ponosić ryzyka prowadzenia szwajcarskiego biznesu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.