Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CCC MOCNO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Kurs CCC rośnie po dobrych wynikach. Spółka pochwaliła się najwyższą w historii sprzedażą kwartalną i zamknęła drugi kwartał roku obrotowego 2021 od maja do lipca z wynikiem 2 miliardów złotych. Z tego połowa to sprzedaż online.

CCC MOCNO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku przychody sięgnęły 1.5 mld złotych. Tegoroczny wynik to wzrost o 41 procent rok do roku i poprawa o 5 proc. do przedpandemicznego drugiego kwartału 2019 r.

Spółka osiągnęła w drugim kwartale roku obrotowego 100 mln zł zysku netto jednostki dominującej wobec 449,6 mln zł straty w analogicznym okresie rok wcześniej – podała spółka w raporcie kwartalnym.

Jak tłumaczy firma, tak dobra sprzedaż to efekt powrotu klientów do sklepów stacjonarnych, utrzymanie wysokiej dynamiki sprzedaży internetowej i udany debiut sieci HalfPrice.

Grupa CCC, to największa detaliczna spółka obuwnicza w Europie Środkowej i jeden z największych producentów obuwia w Europie.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów. W I kwartale roku obrotowego 2021/2022 do kas spółki wpłynęło 1.35 mld euro, czyli o 12.4% więcej, niż przed...