Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CCC MOCNO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Kurs CCC rośnie po dobrych wynikach. Spółka pochwaliła się najwyższą w historii sprzedażą kwartalną i zamknęła drugi kwartał roku obrotowego 2021 od maja do lipca z wynikiem 2 miliardów złotych. Z tego połowa to sprzedaż online.

CCC MOCNO W GÓRĘ PO WYNIKACH

Dla porównania w analogicznym okresie ubiegłego roku przychody sięgnęły 1.5 mld złotych. Tegoroczny wynik to wzrost o 41 procent rok do roku i poprawa o 5 proc. do przedpandemicznego drugiego kwartału 2019 r.

Spółka osiągnęła w drugim kwartale roku obrotowego 100 mln zł zysku netto jednostki dominującej wobec 449,6 mln zł straty w analogicznym okresie rok wcześniej – podała spółka w raporcie kwartalnym.

Jak tłumaczy firma, tak dobra sprzedaż to efekt powrotu klientów do sklepów stacjonarnych, utrzymanie wysokiej dynamiki sprzedaży internetowej i udany debiut sieci HalfPrice.

Grupa CCC, to największa detaliczna spółka obuwnicza w Europie Środkowej i jeden z największych producentów obuwia w Europie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

CCC MOCNO W GÓRĘ PO WYNIKACH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Zysk netto grupy Asseco Poland, największej rodzimej spółki informatycznej w pierwszym kwartale wzrósł o 5,6 proc. rok do roku, do 108 mln zł. Wynik...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

RYNKI

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż...

RYNKI

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych. Firma kusi za to...

%d bloggers like this: