Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

CCC MOCNO W GÓRĘ. PFR KUPI OBLIGACJE ZA 360 MLN ZŁ

CCC mocno rośnie po informacji, że PFF kupu jej obligacje za 360 milionów złotych. Dzięki tej transakcji CCC zrezygnuje z rozwodnienia akcjonariatu.

CCC MOCNO W GÓRĘ. PFR KUPI OBLIGACJE ZA 360 MLN ZŁ

Po 30 minutach handlu w piątek kurs CCC zyskiwał ponad 3.5% względem zamknięcia z czwartku, zbliżają się do poziomu 120 zł.

CZYTAJ TEŻ: CCC ZOSTANIE NOWĄ LPP? IDZIE W STRONĘ UBRAŃ (WYWIAD Z PREZESEM)

Spółka CCC podała, że PFR Inwestycje kupi 360 obligacji o wartości 1 mln zł każda, czyli łącznie to właśnie 360 mln zł. Obligacje zostaną wyemitowane na 7 lat.

Według CCC umowa zapewni spółce długoterminowe finansowanie rozwoju i zakończenie zmian własnościowych w eobuwiu.pl.

CCC mocno w górę, bo nie będzie nowej emisji

W związku z pozyskaniem obligacji, grupa CCC planuje nie podwyższać kapitału zakładowego i zrezygnować z zapowiadanej emisji warrantów subskrypcyjnych.
Problemy z refinansowaniem długu zepchnęły półtora roku temu kurs CCC do poziomu najniższego od 12 lat – w marcu 2020 roku jedna akcja kosztowała niewiele ponad 25 złotych. CCC udało się jednak ułożyć z bankami, a teraz uzyskać finansowanie PFR. Akcje kosztują ponad 4 razy więcej, niż wiosną 2020 roku.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...

GPW

Tak czerwono w WIG20 nie było od dawna – we wtorek kilkanaście minut przed jedenastą niemal wszystkie spółki największego indeksu warszawskiej giełdy traciły wobec...