Connect with us

Hi, what are you looking for?

EUROPA

CCC: 2 MLD ZŁ PRZYCHODÓW W 2Q’21

Bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi za drugi kwartał pochwalił się obuwniczy potentat, firma CCC. W kwartale obrachunkowym zakończonym w lipcu spółka z Polkowic miała rekordowe 2 mld przychodów i 250 mld zysku EBITDA.

Według wstępnych szacunków firmy sprzedaż wzrosła o 40 proc. rdr. W analogicznym okresie rok temu spółka miała tylko 22 mln zł EBITDA.
Grupa ocenia, że wzrost przychodów do ponad 2 mld zł spowodowało otwarcie sklepów stacjonarnych, silne kanały e-commerce, a także uruchomienie nowego konceptu off-price.
{cytat} „Drugi kwartał to przede wszystkim długo wyczekiwane odmrożenie gospodarki po lockdownie i otwarcie sklepów, co przyczyniło się do wzrostu sprzedaży stacjonarnej. Nie wpłynęło ono jednak na wciąż bardzo wysoką dynamikę sprzedaży internetowej. Jesteśmy zadowoleni z tempa i głębokości transformacji grupy CCC” – powiedział prezes CCC Marcin Czyczerski.
Udział e-commerce w przychodach wzrósł o 4,3 p.p. rdr do poziomu 43,9 proc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

PFR gotowe do kolejnych tarcz Dlaczego prezes PFR wspiera REITy Dlaczego PFR inwestuje w CCC TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ 16.09.2021 NA ANTENIE...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.