Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

CCC: 2 MLD ZŁ PRZYCHODÓW W 2Q’21

Bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi za drugi kwartał pochwalił się obuwniczy potentat, firma CCC. W kwartale obrachunkowym zakończonym w lipcu spółka z Polkowic miała rekordowe 2 mld przychodów i 250 mld zysku EBITDA.

CCC: 2 MLD ZŁ PRZYCHODÓW W 2Q'21

Według wstępnych szacunków firmy sprzedaż wzrosła o 40 proc. rdr. W analogicznym okresie rok temu spółka miała tylko 22 mln zł EBITDA.
Grupa ocenia, że wzrost przychodów do ponad 2 mld zł spowodowało otwarcie sklepów stacjonarnych, silne kanały e-commerce, a także uruchomienie nowego konceptu off-price.
{cytat} „Drugi kwartał to przede wszystkim długo wyczekiwane odmrożenie gospodarki po lockdownie i otwarcie sklepów, co przyczyniło się do wzrostu sprzedaży stacjonarnej. Nie wpłynęło ono jednak na wciąż bardzo wysoką dynamikę sprzedaży internetowej. Jesteśmy zadowoleni z tempa i głębokości transformacji grupy CCC” – powiedział prezes CCC Marcin Czyczerski.
Udział e-commerce w przychodach wzrósł o 4,3 p.p. rdr do poziomu 43,9 proc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

O jedną piątą w porównaniu z poprzednim rokiem wzrósł w pierwszym kwartale zysk netto PKO BP. W pierwszych trzech miesiącach 2022 roku największy rodzimy...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

%d bloggers like this: