Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

CCC: 2 MLD ZŁ PRZYCHODÓW W 2Q’21

Bardzo dobrymi wynikami sprzedażowymi za drugi kwartał pochwalił się obuwniczy potentat, firma CCC. W kwartale obrachunkowym zakończonym w lipcu spółka z Polkowic miała rekordowe 2 mld przychodów i 250 mld zysku EBITDA.

CCC: 2 MLD ZŁ PRZYCHODÓW W 2Q'21

Według wstępnych szacunków firmy sprzedaż wzrosła o 40 proc. rdr. W analogicznym okresie rok temu spółka miała tylko 22 mln zł EBITDA.
Grupa ocenia, że wzrost przychodów do ponad 2 mld zł spowodowało otwarcie sklepów stacjonarnych, silne kanały e-commerce, a także uruchomienie nowego konceptu off-price.
{cytat} „Drugi kwartał to przede wszystkim długo wyczekiwane odmrożenie gospodarki po lockdownie i otwarcie sklepów, co przyczyniło się do wzrostu sprzedaży stacjonarnej. Nie wpłynęło ono jednak na wciąż bardzo wysoką dynamikę sprzedaży internetowej. Jesteśmy zadowoleni z tempa i głębokości transformacji grupy CCC” – powiedział prezes CCC Marcin Czyczerski.
Udział e-commerce w przychodach wzrósł o 4,3 p.p. rdr do poziomu 43,9 proc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Słabną nastroje w polskiej gospodarce. O tym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, członkiem rady nadzorczej Budimex s.a.

%d bloggers like this: