Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

CARSMILE: 5 MIESIĘCY OCZEKIWANIA NA AUTO, OD KWIETNIA ŚREDNI TERMIN DOSTAWY WYDŁUŻYŁ SIĘ O 2 MIESIĄCE

Problemy z dostawami chipów ma nie tylko BMW – dlatego na nowy samochód trzeba dziś czekać średnio 5 miesięcy – informuje firma Carsmile.

Photo: Shutterstock

Taki czas oczekiwania podają dziś dealerzy samochodowi. To przeciętnie o ponad miesiąc dłużej, niż w kwietniu, kiedy Carsmile realizował poprzednie badanie. Co więcej – autorzy raportu ostrzegają, że dealerzy mają tendencję do zaniżania rzeczywistego czasu oczekiwania i klienci już po zamówieniu auta w rzeczywistości czekają na nie jeszcze dłużej. A to w sumie oznacza, że jeśli ktoś chce nowy samochód wrzucić w koszty jeszcze w 2021 roku – powinien zamówić go już teraz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.